AZS UG - AZS UMCS II 76:66

Młode Koszykarki I ligowego AZS UMCS II Lublin pod wodzą debiutującej na ławce trenerskiej Darii Cybulak rozpoczęły sezon od wyjazdowego spotkania z drużyną AZS-u Uniwersytetu Gdańskiego. Mecz zakończył się wygraną gospodyń 76-66 (23:21, 12:19, 16:17, 25:9). Po pierwszych trzech kwartach gra była wyrównana, dopiero ostatnia część meczu przesądziła o wygranej gospodyń.

Początek spotkania należał do koszykarek z Gdańska, które wypracowały sześciopunktową przewagę – 9:4, ale w odpowiedzi Jessica Dulęba zdobyła ważne trzy punkty. Zawodniczki z Lublina nawiązały wyrównaną walkę i szala zwycięstwa przechylała się, w pierwszej kwarcie, raz na korzyść jednaj, raz drugiej drużyny. Po pierwszych dziesięciu minutach gospodynie prowadziły 23:21.

W drugiej kwarcie koszykarki z koziego grodu nabrały wiatru w żagle i skuteczniej punktowały przeciwniczki, chociaż oba zespoły miały okresy dłuższej nieskuteczności w ataku. Na około trzy minuty przed końcem pierwsze połowy koszykarki AZS UMCS Lublin objęły prowadzenie i do końca drugiej kwarty powiększyły je do pięciu punktów - 35:40.

Po ponownym wejściu na parkiet lublinianki grały bardzo skutecznie. Przechwyt Poleszak i celne rzuty Trzeciak i Dulęby pozwoliły „odskoczyć” koszykarkom z Lublina na dziesięć punktów – 37-47.  Od połowy kwarty obie ekipy odnotowywały dużo strat i niecelnych rzutów. Sytuacja zmieniła się dopiero na półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty. Trzecia kwarta zakończyła się rezultatem 52:57 dla AZS UMCS Lublin.

W ostatnich dziesięciu minutach obraz meczu przemienił się o sto osiemdziesiąt stopni. Po pierwszych pięciu minutach gdańszczanki zdołały doprowadzić do wyrównania wyniku. Później nastąpiła seria błędów lublinianek, które skrupulatnie wykorzystały gospodynie, obejmując pięciopunktową przewagę – 67-62. Koszykarki AZS UG nie oddały już tego „prezentu” i systematycznie powiększały różnicę punktową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 76-66 dla zespołu gospodarzy.

Daria Cybulak następująco skomentowała mecz- Niestety w trzeciej kwarcie nastąpił jakiś kryzys. Dziewczyny zaczęły grać za szybko, dodatkowo wkradło się kilka niepotrzebnych błędów, które wykorzystał przeciwnik. Później nie potrafiłyśmy, jako zespół, poukładać gry i ostatnia kwarta, wyglądała, tak jak wyglądała. Nie mogę powiedzieć, że to wina złego przygotowania fizycznego. W końcówce kilka czynników złożyło się na to, że przegrałyśmy mecz. Mimo wszystko przez większość część spotkania walczyliśmy jak równy z równym. Jeżeli w kolejnych meczach unikniemy takich „wpadek”, to nie obawiam się o nasze wyniki.

Skład AZS UMCS II Lublin: Grażyna Witkoś 13, Katarzyna Trzeciak 19, Kaja Grygiel, Jessica Dulęba 15, Katarzyna Krajewska 2, Aleksandra Kędzierska 1, Anna Kasperska 4, Kinga Piędel 10, Dominika Poleszak 2, Magdalena Buksińska