Lublin 700 lat Lublina UMCS
Przełamanie?

Przełamanie?

Początek sezonu nie jest udany dla ekipy MKS AZS UMCS Lublin. Podopieczne Izabeli Puchacz po trzech kolejkach zajmują w tabeli przedostatnie miejsce z jednym punkcie na koncie. Szansa na poprawienie lokaty będzie już w najbliższą sobotę. Lublinianki na wyjeździe zmierzą się ze Spartą Oborniki. Początek meczu o g. 16.

O ostatnim spotkaniu akademiczki chciały jak najszybciej zapomnieć. To była czarna niedziela. Lubelskie zawodniczki uległy na własnym parkiecie UKS PCM Kościerzyna aż 14:35. Przy takim wyniku trudno było mówić o pozytywach. Rywalki przeważały od pierwszej do ostatniej minuty. Tym samym pokazały, że będą liczyły się w walce o awans do PGNiG Superligi.

Nikt nie ma wątpliwości, że w sobotę w Obornikach nie będzie łatwiej niż w poprzednich meczach. Choć Sparta nie należy do ścisłej czołówki I ligi, to jest jednak na tyle solidnym zespołem, że potrafi wygrać z każdym. Szczególnie u siebie. Szczypiornistki z Wielkopolski sezon rozpoczęły od wysokiej porażki w Gdańsku z AZS Łączpol AWFiS 13:31. Ale później było już tylko lepiej. Wygrane z KPR Kobierzyce 23:20 oraz z SMS Płock 32:22. Z tą samą ekipą SMS, która w drugiej kolejce rozprawiła się z UKS PCM Kościerzyna 35:31.

Wreszcie mamy dobre informacje na temat sytuacji kadrowej MKS AZS UMCS. Przypomnijmy, że lubelski zespół grał bez kilku kontuzjowanych zawodniczek. Na szczęście do Obornik z akademiczkami pojadą piłkarki MKS Selgros: Honorata Syncerz, Katarzyna Kozimur, Dagmara Nocuń oraz Joanna Szarawaga. Ta ostatnia przed rokiem tuż przed startem fazy grupowej Ligi Mistrzyń nabawiła się na treningu kontuzji kolana. Po długiej rehabilitacji utalentowana kołowa wraca do zdrowia i zagra w sobotę przeciwko Sparcie.

Sparta Oborniki - MKS AZS UMCS Lublin 11.10 (sobota) g. 16:00

Sędziują: Niedbała – Szwedo.

Pozostałe sobotnie mecze 4. kolejki:

12:00 Dwójka Profil Nowy Sącz – SMS Płock

15:00 Słupia Słupsk – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

16:00 UKS PCM Kościerzyna – AZS AWF Warszawa

17:00 Jutrzenka Płock – Korona Handball Kielce

17:00 Polonia Kępno – KPR Kobierzyce

Wspierają Nas