Efektowna wygrana

Jest pierwsze zwycięstwo szczypiornistek MKS AZS UMCS Lublin w I lidze. W sobotę podopieczne Izabeli Puchacz pewnie pokonały na wyjeździe Spartę Oborniki 26:17.

Akademiczki w Obornikach zagrały wzmocnione piłkarkami MKS Selgros: Honoratą Syncerz, Katarzyną Kozimur, Dagmarą Nocuń oraz Joanną Szarawagą. Niestety zabrakło dotychczasowej liderki lubelskiego zespołu Edyty Charzyńskiej, która narzekała na ból kostki w nodze.

Początek meczu należał do rywalek. Ale po 12 minutach był już remis 4:4. Przyjezdne grały coraz lepiej i po kwadransie wygrywały 6:4. Końcówka pierwszej połowy to pokaz siły drużyny gości, która nie pozwoliła rozegrać rywalkom ani jednej skutecznej akcji. Lublinianki trafiły za to siedmiokrotnie. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 14:7 dla MKS AZS UMCS Lublin.

W drugiej połowie lubelskie szczypiornistki konsekwentnie utrzymywały swoją przewagę. Akademiczki ostatecznie zwyciężyły 27:16.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z meczu, bo w końcu się przełamałyśmy. Dobrze zagrałyśmy, jako zespół. Współpracowałyśmy w obronie i fajne akcje wychodziły nam w ataku. Dobry debiut zaliczyła Asia Szarawaga i Dagmara Nocuń. Bardzo cieszymy się też z postawy Kasi Gruszeckiej, która była bardzo skuteczna w bramce. Ale przede wszystkim wygraną dedykujemy Izie, naszej trenerce, która mimo ostatnio słabszej formy w nas nie zwątpiła. My również bardzo w nią wierzymy - powiedziała po meczu Monika Nóżka, kapitan MKS AZS UMCS.

Martwić może jedynie kontuzja Doroty Pękalskiej, która skręciła kostkę w nodze. To kolejny uraz rozgrywającej w lubelskiej ekipie. Być może na najbliższy mecz z Dwójką Profil Nowy Sącz wróci Weronika Zarzycka. Spotkanie to odbędzie się na Globusie w niedzielę 19 października o g. 13.

Sparta Oborniki - MKS AZS UMCS Lublin 17:26 (7:14)

Sparta: Kochańska, Niezgodzka - Filoda 6, Gładecka 5, Żołyniak 3, Wasiak 2, Durka 1, Racka, Kaszkowiak, Zwolińska, Łakomy, Niedzielska.
Kary: 4 min.
Karne: 4/5.

MKS AZS UMCS: Gruszecka, Nóżka - Nocuń 6, Wawrzonek 3, Kozimur 3, Markowicz 3, Szyszkowska 3, Blaszka 2, Syncerz 2, Lasek 2, Szarawaga 2, Pękalska, Kucharczyk.
Kary: 8 min.