Koszykarki AZS UMCS II Lublin pokonują u siebie Politechnikę Gda

AZS UMCS II Lublin - Politechnika Gdańska 68:58 (19:16; 38:30; 56:50; 68:58)

Drużyna gości  rozpoczęła grę od agresywnej gry obronnej, ale nie przełożyło się to na skuteczne wykończenia akcji w ofensywie i to lublinianki, po pierwszych pięciu minutach gry prowadziły 7:2. Pierwsze punkty dla Politechniki, z linii rzutów osobistych zdobyła Kuras. Sytuacja jednak uległa zmianie i zawodniczki z Gdańska doprowadziły do wyrównania 9:9. Na około 3 minuty przed końcem kwarty rywalki miały już 5 fauli indywidualnych. Po kolejnym przewinieniu przyjezdnych, Buksińska rzucając z linii rzutów osobistych, nie wykorzystała swojej szansy na podwyższenie wyniku. W chwilę później, po skutecznej kontrze, to koszykarki z Gdańska objęły pierwsze w meczu prowadzenie przy stanie 11:9. Gra w wykonaniu obu zespołów była dość chaotyczna, ale to gospodynie wypracowały w tej części meczu trzypunktową przewagę – 19:16.

Po powrocie na boisko koszykarki z Lublina przeprowadziły dwie dobre akcje, powiększając swoją przewagę. Gdańszczanki, jednak zaczęły dorabiać straty i na tablicy wyników ponownie wyświetlił się remis 23:23. W kolejnych minutach to drużyna gości przejęła chwilową inicjatywę na boisku i objęła prowadzenie w meczu. Gospodynie musiały odrabiać wynik. Końcówka drugiej kwarty należała jednak zdecydowanie do lublinianek, które zdobyły serię siedmiu punktów, ustalając wynik tej części na 38:30.

Początek trzeciej odsłony spotkania układał się z korzyścią, najpierw dla lublinianek, później dla gdańszczanek. W pierwszych pięciu minutach gry oba zespoły nie ustrzegły się błędów. Szybciej jednak uporządkowały swoje szyki gospodynie i przeprowadziły kilka skutecznych akcji. Nie musiały długo czekać na odpowiedź rywalek, które zaczęły przeważać w końcówce. W tej kwarcie koszykarkom gości udało się odrobić dwa punkty. Wynik końcowy po 30 minutach gry wyniósł 56:50 dla zespołu z Lublina.

W czwartej kwarcie tempo gry nie spadło. Drużyna Politechniki Gdańskiej widziała swoją szansę na odrobienie strat i z determinacją walczyła o każdą piłkę. Oba zespoły prowadziły ostrą grę. Na trzy minuty przed końcem meczu, goście zbliżyły się z wynikiem na różnicę trzech punktów – 56:59. W tych okolicznościach nie wykorzystanie rzutów osobistych przez przyjezdne, wydawało się przesądzić o rezultacie tego meczu. W kolejnych akcjach to gospodynie punktowały i „dowiozły” zwycięstwo do końca. Mecz zakończył się wynikiem 68:58. Bardzo ambitną grą w tym spotkaniu zaprezentowała się Jessica Dulęba, która również zdobyła najwięcej punktów dla swojego zespołu - 22.

Trenerka Daria Cybulak o meczu – Jestem zadowolona ze zwycięstwa. Chociaż po ostatnim meczu z Gdańskiem obawiałyśmy się  drugiej połowy. Tam, podobnie jak dzisiaj, jeszcze w trzeciej kwarcie prowadziłyśmy dziesięcioma punktami, a mecz nie skończył się dla nas pomyślnie. Dzisiaj udało się grać konsekwentnie do końca i to mnie cieszy. Chciałabym bardzo podziękować dziewczynom za zaangażowanie. Pokazały, że mają charakter.

Skład AZS UMCS II Lublin: Witkoś 13, Skrzecz 8, Piędel 10, Dulęba 22, Kasperska, Grygiel 4, Krajewska, Kędzierska 3, Buksińska, Smoleń 8, Siudak