Porażka koszykarek w Warszawie

W trzeciej kolejce, 15.10.2014 (wtorek) , I Ligi Kobiet koszykarki AZS UMCS II Lublin przegrały na wyjeździe z zespołem SKK Polonia Warszawa 73:50 (19:9, 15:14, 24:7, 15:20).

Początek meczu układał się obiecująco dla przyjezdnych, które na półmetku pierwszej kwarty zdołały wypracować siedmiopunktową przewagę 9:2. Niestety, w tej części, kolejne akcje nie przyniosłypodopiecznym Darii Cybulak więcej zdobyczy punktowych. Zespół gości odnotował kilka strat i nie raził skutecznością.Polonia wykorzystała tę niedyspozycję i do drugiej kwarty koszykarki gospodyń przystępowały z przewagą 10. oczek – 19:9.

Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana, chociaż zdarzały się fragmenty spotkania, w których żadna z drużyn nie potrafiła efektywnie zakończyć akcji ofensywnej. Z niemocy rzutowej lepiej wybroniły się warszawianki, które w 4. minucie miały już 16 punktów przewagi – 28:12. Koszykarki AZS UMCS II Lublin wykorzystały m.in. szansę redukcji różnicy w wyniku poprzez celne wykonanie rzutów osobistych przez Buksińską czy Dulębę. Nie wystarczyło to, jednak do odrobienia strat z pierwszej kwarty. Rezultat po drugiej części wyniósł 34:23 dla Polonii.

Po zmianie stron nastąpił kolejny kryzys w zespole gości. Akademiczki zdołały zdobyć tylko 7 punktów, wobec 24. przeciwnika, w tym tylko 4 z akcji. Lublinianki popełniały zarówno błędy w rozegraniu, jak i miały niską skuteczność w ataku. Po trzeciej kwarcie zespół SKK Polonia Warszawa prowadził w spotkaniu 58:30.

Na osłodę, ostatnia część meczu była znacznie lepiej rozegrana przez drużynę z Lublina. Koszykarki gości taki obrót sytuacji zawdzięczają „przełamaniu” Dulęby, która zdobyła, w czwartej kwarcie, 11 z 20 punktów, trafiając w tym dwukrotnie „za trzy”. Spotkanie pomiędzy zespołem SKK Polonia Warszawa i AZS UMCS II Lublin zakończyło się rezultatem 73:50.

Podsumowując przebieg spotkania, należy zauważyć, że drużyna AZS UMCS II Lublin nie jest jeszcze w pełni ukształtowaną formacją i po fragmentach dobrej gry, następowały momenty dekoncentracji oraz wkradały się błędy. Zawodniczką, która robiła „różnicę” w drużynie Polonii była z pewnością Monika Maj, zdobyła bowiem w meczu 25 punktów i miała 8 zbiórek. U akademiczek najlepiej prezentowała się Jessica Dulęba21 punktów, 6 zbiórek

Skład AZS UMCS II Lublin: Dulęba 21, Kasperska 5, Grygiel 2, Krajewska 4, Kędzierska 2, Buksińska 6, Smoleń 6, Siudak 2, Poleszak 2