Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pójść za ciosem!

Pójść za ciosem!

W lepszych nastrojach do kolejnego meczu I ligi przystąpią szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. Podopieczne Izabeli Puchacz w ostatniej kolejce pokonały na wyjeździe Spartę Oborniki 27:16. Było to pierwsze zwycięstwo lublinianek w sezonie 2014/2015. Kolejnym rywalem będzie w niedzielę na Globusie Dwójka Profil Nowy Sącz. Początek rywalizacji o g. 13.

Nareszcie! Chciałoby się powiedzieć po spotkaniu w Obornikach. Po remisie i dwóch porażkach akademiczki odbiły się z dna ligowej tabeli. Duża w tym zasługa zawodniczek MKS Selgros Lublin : Katarzyny Kozimur, Joanny Szarawagi, Honoraty Syncerz oraz Dagmary Nocuń. Najskuteczniejsza była ta ostatnia, która zdobyła sześć bramek.

Najbliższego meczu lubliniankom nie wypada przegrać. Ekipa z Nowego Sącza zajmuje w tabeli ostatnie miejsce z dwoma punktami na koncie. Pierwsze „oczka” Dwójka zdobyła dopiero w minionej kolejce. U siebie pokonała SMS Płock 26:24. W poprzednich meczach uległa Słupi Słupsk 20:24, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 17:24 i KPR Kobierzyce 18:31.

Najważniejszą informacją przed niedzielnym spotkaniem jest powrót Weroniki Zarzyckiej. Czołowa rozgrywająca wraca do gry po ciężkiej kontuzji kolana, której doznała w lutym. Natomiast po raz drugi w MKS AZS UMCS zagra Dagmara Nocuń. Na tym koniec dobrych wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że ponownie zabraknie Edyty Charzyńskiej (skręcona kostka w nodze). Takiego samego urazu nabawiła się w Obornikach Dorota Pękalska. Kłopoty zdrowotne nie omijają również Aleksandry Juć, Angeliki Wojdyło i Karoliny Wawrzonek. Ostateczny skład lubelskiego zespołu poznamy zapewne tuż przed meczem, na który w imieniu całej ekipy serdecznie zapraszamy.

MKS AZS UMCS Lublin – Dwójka Profil Nowy Sącz 19.10 (niedziela) g. 13:00

Sędziują: A.Filipiak – T.Filipiak.

Wstęp wolny.

Pozostałe mecze 5. kolejki I ligi:

18.10 (sobota):

12:00 SMS Płock – Polonia Kępno

15:00 AZS AWF Warszawa – Sparta Oborniki

16:00 Korona Handball Kielce – UKS PCM Kościerzyna

17:00 AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Jutrzenka Płock

17:00 KPR Kobierzyce – Słupia Słupsk

Wspierają Nas