Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pewna wygrana akademiczek

Pewna wygrana akademiczek

Drugie zwycięstwo MKS AZS UMCS w sezonie. W niedzielę ekipa Izabeli Puchacz pokonała na Globusie Dwójkę Profil Nowy Sącz 29:21 (15:11) i awansowała na piąte miejsce w tabeli I ligi.

Zgodnie z zapowiedziami po ponad półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana do gry wróciła Weronika Zarzycka. Do zdrowia powróciły również Edyta Charzyńska i Joanna Kucharczyk. W zespole akademiczek po raz drugi zagrała natomiast Dagmara Nocuń, skrzydłowa MKS Selgros. Zabrakło za to Doroty Pękalskiej, która przed tygodniem w Obornikach skręciła staw skokowy.

Lublinianki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. Wynik otworzyła Edyta Charzyńska. Lubelska rozgrywająca była wyróżniającą się postacią w pierwszych minutach spotkania. Dobrze w bramce gospodyń spisywała się Katarzyna Gruszecka. W 3 min wybroniła rzut karny wykonywany przez Sylwię Srokę.

Po sześciu minutach szczypiornistki z Lublina prowadziły 6:2. To był dobry okres gry miejscowych, które trafiały nawet grając w osłabieniu. Ale Dwójka nie przyjechała do Koziego Grodu na wycieczkę i z każdą minutą radziła sobie coraz lepiej.. Za sprawą Marzeny Cempy i Aleksandry Olejarczyk zaczęły odrabiać straty. W 16 min było już tylko 8:7. Na szczęście akademiczki wykorzystały grę w przewadze i po składnej akcji trafiła Dagmara Nocuń.

Podopieczne Izabeli Puchacz słabiej zaczęły radzić sobie w ataku. Ze skrzydła dwa razy z rzędu przestrzeliła Magdalena Markowicz. Utalentowana skrzydłowa zrehabilitowała się później, wykorzystując dwie kontry.

Przyjezdne grały agresywnie w defensywie i coraz lądowały na ławce kar. Gospodynie wykorzystały to i do przerwy wygrywały 15:11.

Po zmianie stron obie ekipy popełniały błędy. Ale lepiej prezentowały się zawodniczki MKS AZS UMCS. W lubelskiej bramce Katarzynę Gruszecką zmieniła Monika Nóżka. W 39 min po kontrze Weroniki Zarzyckiej było 18:13. Ale wystarczyła chwila nieuwagi i piłkarki z Nowego Sącza zdobyły dwa trafienia, a w zdobyciu kolejnych przeszkodziła im Nóżka, która zaliczyła dwie świetne interwencje.

Po chwilowym przestoju miejscowe wróciły na właściwy tor i na kwadrans przed końcową syreną prowadziły ponownie pięcioma bramkami (21:16). Kolejne skuteczne obrony Moniki Nóżki pozwoliły wyprowadzić kontrataki. A z nich nie myliły się Nocuń i Markowicz. W 53 min było już 26:17. Takiej straty zespół z Nowego Sącza nie mógł odrobić. W dodatku Olejarczyk z linii siedmiu metrów rzuciła w poprzeczkę.

Lublinianki pewnie pokonały Dwójkę Profil 29:21 i z optymizmem mogą patrzeć w przyszłość. W najbliższą sobotę MKS AZS UMCS zmierzy się na wyjeździe z Polonią Kępno.

MKS AZS UMCS Lublin – Dwójka Profil Nowy Sącz 29:21 (15:11)

MKS AZS UMCS: Gruszecka, Nóżka – Charzyńska 6, Nocuń 6, Markowicz 5, Zarzycka 3, Blaszka 2, Szyszkowska 2, Wawrzonek 2, Lasek 1, Juć 1, Kucharczyk 1, Wojdyło.

Trener: Izabela Puchacz.

Kary: 6 min.

Karne: 4/5.

Dwójka: Blaszczyk, Kamieniarz – Olejarczyk 8, Cempa 5, Kulig 4, Sroka 2, Kawa 2, Kamińska, Bodziony, Fecko.

Trener: Włodzimierz Strzelec.

Kary: 8 min.

Karne: 4/6.

Sędziowali: A.Filipiak – T.Filipiak.

 

Wspierają Nas