Koszykarki ponownie wracają z Warszawy bez punktu

AZS Uniwersytet Warszawski - AZS UMCS II Lublin 93:50  (25:12, 21:16, 20:17, 27:5)

Początek pierwszej kwarty nie zapowiadał aż tak złego przebiegu tego spotkania. W 3. minucie meczu po rzutach Piędel (3 pkt) i Kasperskiej (2 pkt) lublinianki przegrywały zaledwie jednym oczkiem – 6:5. Niestety kolejne przeprowadzone akcje nie przyniosły zdobyczy punktowych, a doświadczony zespół AZS UW wykorzystał nieskuteczność gości budując coraz większą przewagę. Po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły 25:12.

Po 3. minutach drugiej części niemoc strzelecką przyjezdnych przełamała Kasperska. Ta odsłona wydawała się bardziej wyrównana, chociaż suma summarum to drużyna UW zdobyła więcej punktów – 21 wobec 16 AZS UMCS II Lublin. Koszykarki gości nie poddawały się, co pokazały zdobywając serię 8. punktów. Na przerwę schodziły przy wyniku 46:28.

W kolejnej kwarcie przewaga warszawianek nie była już tak dostrzegalna. Lublinianki wręcz zdominowały przez ostatnie 3. minuty, zdobywając kolejne punkty, podczas gdy gospodynie myliły się w rozegraniu i ataku. Niestety różnica w rezultacie, choć nieznacznie, pogłębiła się również w trzeciej odsłonie i po 45. minutach gry koszykarki ze stolicy prowadziły już 66:45.

W ostatniej kwarcie akademiczki z Lublina raziły nieskutecznością zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Ten fragment meczu był, posiłkując się metaforą z innej dyscypliny, „grą do jednej bramki”. Koszykarki AZS Uniwersytetu Warszawskiego zdobyły 27 punktów, podczas gdy lublinianki zaledwie 5. Mecz zakończył się wynikiem 93:50 dla warszawianek.

Daria Cybulak skomentowała mecz następująco- Miałyśmy bardzo słabą skuteczność w ataku i obronie. Uniwersytet Warszawski jest mocnym i zgranym zespołem, co było widać na parkiecie. Naszym dziewczynom wyraźnie było brak ogrania, ale mam nadzieję, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie się to zmieniać na lepsze.

AZS UMCS II Lublin: Dulęba 4, Kasperska 10, Grygiel 2, Krajewska 4, Kędzierska 4, Smoleń 2, Siudak , Poleszak 5, Piędel 9, Skrzecz 10