X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Ważny punkt szczypiornistów

Ważny punkt szczypiornistów

 

Pierwszy punkt w pierwszej lidze. Piłkarze ręczni AZS UMCS zremisowali z zespołem ŚKPR Świdnica 28 do 28. Spotkanie od początku było bardzo zacięte, a obu drużynom bardzo zależało na zwycięstwie. Na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gości 14:13. Po zmianie stron goście odskoczyli już na 3 bramki, ale akademicy nie poddali się i w końcówce doprowadzili do wyrównania - Jako beniaminek musimy cieszyć się z każdego punktu.Nie ukrywam, że liczyliśmy na dwa punkty,ale w takich okolicznościach dla nas to zwycięski remis- mówił po meczu Jakub Ignaszewski.

 W debiucie przed lubelską publicznością dobrze spisał się Dmitrij Afanasjev. Litewski skrzydłowy przeniósł się do Lublina z Puław, gdzie z drużyną Azotów występował w PGNiG Superlidze. W sobotę pomógł drużynie w decydujących momentach. -Jestem zadowolony z meczu, ale mogło być lepiej. Muszę jeszcze poprawić kondycję, z drużyną trenuję dopiero trzy dni, więc musimy się trochę zgrać i wejść w rytm meczowy- tłumaczył Afanasjev.

Za tydzień szczypiornistów AZS UMCS czeka wyjazd do Kalisza. Kolejny mecz w Lublinie podopieczni Mieczysława Grandy zagrają 5 października.

AZS UMCS Lublin: Dominik Jurek (10), Dmitrij Afanasjev (7), Dominik Goral (3), Jakub Brodziak (2), Michał Dziemiach (2), Jakub Ignaszewski (2), Tomasz Lewtak (2), Jakub Buksiński, Paweł Mitura
W bramcie wystąpili: Kacper Gajecki i Rafał Gruszczyński.

Wspierają Nas