Lublin 700 lat Lublina UMCS

"Pszczółki" lecą do Gdyni

 

Po tygodniowej przerwie koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin wracają do gry i zmierzą się w meczu wyjazdowym z zespołem Basket Gdyni. Obie drużyny miały już okazję ze sobą zagrać w Turnieju o Puchar Prezydenta Torunia, wtedy to lublinianki odniosły zwycięstwo, wygrywając 76:61.

Zespół Basket Gdynia odnotował dotychczas trzy porażki, co nie oznacza, że będzie łatwym przeciwnikiem. W pierwszym meczu doznał dotkliwej przegranej z liderem Tauron Basket Ligi Wisłą Can-Pack Kraków 37:96, jednak w kolejnych dwóch spotkaniach gdynianki były bardzo bliskie zwycięstw. W konfrontacji z zespołem beniaminka, Ślęzy Wrocław, o rozstrzygnięciu zadecydowała dogrywka, w której gospodynie uległy w ostatecznej walce 72:77. Pomimo prowadzenia w meczu do 35 minuty drużyny Basket Gdyni, rywalki zdołały odrobić straty i wygrać meczm.in. dzięki Jhasmine Player, która zdobyła29 punktów. Najbliżej zwycięstwa gdynianki były w starciu z zespołem Rybnika. W pierwszej części meczu wypracowały one przewagę sięgającą 11. punktów, ale mimo to musiały uznać wyższość rybniczanek, po dramatycznej końcówce - 59:62.  

Zawodniczki z Gdyni, które po rozegranych meczach miały najlepsze statystyki: Kateryna Dorogobuzova, Anna Jakubiuk, Julia Adamowicz, Dominika Miłoszewska czy Kelsey Simon.

„Pszczółki” zobaczymy niemal w pełnym składzie. Po kontuzji barku do gry powraca Dara Taylor, jak również Aneta Kotnis i Katarzyna Trzeciak, które miały problemy z kostką. Na parkiecie zadebiutuje także, nowa zawodniczka Pszczółki AZS UMCS Lublin, Lejla Bejtić. Niestety Paulina Antczak na swój pierwszy mecz w TBLK będzie musiała jeszcze poczekać, bo jej kontuzjowana stopa wymaga dalszego leczenia.

 

Relacja z meczu Basket Gdynia - Ślęza Wrocław                                 

Relacja z meczu Glucose ROW Rybnik - Basket Gdynia

 

Tauron Basket Ligi Kobiet

NIEDZIELA 26.10.2014

Basket Gdynia - Pszczółka AZS UMCS Lublin (godz. 16.00)

 

 

Wspierają Nas