Po punkty do Kępna

Po dwóch zwycięstwach szczypiornistki MKS AZS UMCS zmierzą się w sobotę o g. 15:00 na wyjeździe z Polonią Kępno. Będzie to spotkanie 6. kolejki I ligi, która zostanie rozegrana na raty. Na najbliższy weekend zaplanowano tylko trzy mecze.

Podopieczne Izabeli Puchacz do Kępna pojadą w bardzo dobrych nastrojach. Po wygranej w Obornikach, w ostatnią niedzielę lublinianki pewnie pokonały na Globusie Dwójkę Profil Nowy Sącz 29:21. Oprócz zwycięstwa cieszy powrót do gry kontuzjowanych zawodniczek. Po ponad półrocznej przerwie na parkiecie pojawiła się Weronika Zarzycka. Po urazach wróciły również Edyta Charzyńska, najskuteczniejsza szczypiornistka MKS AZS UMCS oraz Joanna Kucharczyk.

W Kępnie akademiczki powalczą o trzecią wygraną. Zespół Polonii jest jak najbardziej w ich zasięgu, o czym świadczy chociażby miejsce w tabeli. Lubelskie piłkarki są piąte z pięcioma punktami, natomiast Polonia jest ósma z czterema „oczkami”. Drużyna z Kępna w dotychczas rozegranych spotkaniach pokonała SMS Płock 29:28 oraz Słupię Słupsk 24:22. Przegrała za to z Jutrzenką Płock 22:24, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 22:30 i KPR Kobierzyce 21:22.

Po sobotniej rywalizacji w ligowych rozgrywkach nastąpi krótka przerwa. Kolejne mecz ligowy lublinianki rozegrają w drugi weekend listopada. Do Lublina przyjedzie Słupia Słupsk.

Polonia Kępno – MKS AZS UMCS Lublin 25.10 (sobota) g. 15:00

Sędziują: Bązi-Kessler.