Koszykarki AZS UMCS II wracają z Olsztyna na tarczy

Koszykarki AZS UMCS II Lublin nie pojechały do Olsztyna jako faworytki, co oddał rezultat spotkania. W piątej kolejce akademiczki przegrały z KKS Olsztyn 60:91 (14:26, 16:17, 20:21, 10:27).

Wynik meczu otworzyły gospodynie, ale lublinianki nie przyglądały się temu biernie, wyrównując 4:4. Przez pierwsze 5 minut gra była wyrówna, ale przy stanie 10:9 dla olsztynianek, rozpoczęła się seria skutecznych akcji powiększających ich przewagę. Passę niecelnych rzutów, po stronie akademiczek,  przełamała Krajewska – 23:11. Piędel, celnym rzutem za 3 punkty,ustaliła wynik po pierwszej kwarcie – 26:14.

Kolejne 30 minut meczu rozegrało się na porównywalnym poziomie punktowym po stronie obu drużyn. W tym bilansie lublinianki „gubiły” tylko po jednym punkcie w kolejnych częściach spotkania (II – 16:17; III – 20:21). Początek drugiej kwarty należał do olsztynianek, końcówka natomiast do drużyny gości, która odnotowała zdobycie serii 7 punktów. Po połowie tablica wyników wyświetlała rezultat 43:30 dla gospodyń.Niestety „bagaż” akademiczek z pierwszej kwarty nie pozwolił im na długotrwałe zbliżenie do rywalek. Taka szansa pojawiła się po pierwszych 5. minutach trzeciej kwarty, kiedy to na jedną skuteczną akcję koszykarek KKS Olsztyn przypadały dwie AZS-u (w tym punktowane za 3). Różnica w wyniku stopniała wtedy do 6. oczek – 49:43.  Później zespół gości zaczął się mylić i kolejne akcje kończyły się stratą piłki, co gospodynie skrzętnie to wykorzystały, odbudowując swoją przewagę. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 64:50 dla olsztynianek.

Przez ostatnie 15 minut meczu na parkiecie królowała drużyna KKS Olsztyn, dzięki agresywnej grze obronnej na całym boisku skutecznie przechwytywała piłkę i zmuszała koszykarki AZS UMCS II Lublin do błędów w rozegraniu. Akademiczki zdobyły w tej odsłonie jedynie 10 punktów, których autorkami były Grygiel, Poleszak, Dulęba i Krajewska. Chociaż  były fragmenty w grze, kiedy obie drużyny miały niską skuteczność w ofensywie. Spotkanie zakończyło się korzystnym wynikiem dla zespołu z Olsztyna 91:60.

Daria Cybulak Przez 45 minut dziewczyny grały naprawdę nieźle i w trzeciej kwarcie zdołały zmniejszyć różnicę do 6 oczek. Olsztyn zdobywał, jednak dużo punktów z kontr, których nie udało nam się zatrzymać. W czwartej kwarcie agresywna obrona gospodyń na całym boisku spowodowała zbyt dużą ilość naszych strat, co odzwierciedlał wynik – trenerka dodała - Poza tym był to bardzo dobry mecz w wykonaniu Dominiki Poleszak.

AZS UMCS II Lublin: Grygiel 7, Piędel 11, Dulęba 6, Kasperska 8, Krajewska 8, Kędzierska 5, Poleszak 15