Szczypiornistki wracają z Kępna bez punktu

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin przegrały, w wyjazdowym meczu, z KKS Polonią Kępno 23:34 (8:18).

Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Edyta Charzyńska. Obie drużyny grały punkt do punkt, co chwila doprowadzając do remisu. Niestety dla lublinianek ostatni stan równowagi był w 9. minucie przy stanie 4:4. Później to gospodynie przejęły inicjatywę na boisku i wypracowały czteropunktową przewagę – 9:5. Chwilowy zryw przyjezdnych, nie zdołał zmienić oblicza tej połowy i zawodniczki z Kępna konsekwentnie powiększały swoje prowadzenie. Po 30 minutach gry gospodynie schodziły do szatni z dziesięciopunktowym zapasem – 18:8.

Druga odsłona meczu wyglądała już dużo lepiej w wykonaniu akademiczek. Nawiązały równą walkę, zmniejszając w 49. minucie, różnicę w wyniku do 6. bramek. Ważną rolę w  tym procesie odegrała Edyta Charzyńska, która w tym meczu wywalczyła najwięcej punktów dla zespołu MKS AZS UMCS Lublin – 9. Strata, która pozostała po pierwszej części spotkania, była jednak zbyt duża, żeby szczypiornistki z Lublina mogły powalczyć o punkty. Mecz zakończył się  rezultatem 34:23.

Kapitan zespołu Monika Nóżka skomentowałaDzisiaj nam nie wyszło. Zagrałyśmy słaby mecz. Teraz mamy przerwę i po niej gramy z nieobliczalnym zespołem ze Słupska. Będziemy walczyć o 2 punkty. Nie poddajemy się i walczymy dalej.

Bramki MKS AZS UMCS Lublin: Charzyńska 9, Szyszkowska 5, Lasek 5, Markowicz 2, Blaszka 1, Wawrzonek 1