Przegrana koszykarek AZS UMCS Lublin

Rezerwy Pszczółki AZS UMCS Lublin wracają znad morza bez zwycięstwa. Koszykarki Darii Cybulak przegrały z VBW Gdynia 52:63.

W składzie lubelskiej drużyny pojawiły się Monika Skrzecz, Katarzyna Trzeciak i Kinga Piędel oraz Grażyna Witkoś, które w niedzielnym spotkaniu Tauron Basket Ligi Kobiet pokonały Widzew Łódź. Niestety dzisiaj nie udało im się powtórzyć tego wyniku.

Mecz rozpoczął się dla lublinianek dobrze bo od prowadzenia 4:0. Gdynianki szybko odrobiły tę stratę, ale to AZS wygrał pierwszą kwartę różnicą 7 punktów-19:12.

W połowie kolejnej odsłony gospodynie wyszły na prowadzenie 25:23 i nie oddały go już do końca spotkania. Akademiczki próbowały gonić wynik i były bliskie wyrównania. Pod koniec pierwszej połowy zbliżyły się do rywalek na dwa punkty-30:32. Szczególnie dotkliwie lubliniankom dała się we znaki Ewelina Jackowska, autorka 15 punktów. Po stronie AZSu najwięcej punktów-11 zdobyła Grażyna Witkoś. Po 10 oczek zapisały na swoim koncie Anna Kasperska, Katarzyna Trzeciak i Kinga Piędel.

Lublinianki z pięcioma porażkami i jednym zwycięstwem zajmują ostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi. Za tydzień w niedzielę 9 listopada o godzinie 15:00 zagrają mecz u siebie. Ich rywalem będzie Mon-Pol Płock. Będzie to dopiero drugi w tym sezonie mecz rezerw Pszczółki, który rozegrają w roli gospodyń.