Lublin 700 lat Lublina UMCS
Ten mecz musimy wygrać!

Ten mecz musimy wygrać!

Po krótkiej przerwie na parkiety zaplecza PGNiG Superligi wracają szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. W meczu 7. kolejki akademiczki zmierzą się w sobotę na Globusie ze Słupią Słupsk. Początek rywalizacji o g. 17.

Sobotnie spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Słupia to nieobliczalny i solidny pierwszoligowy zespół, który zgromadził na swoim koncie sześć punktów. Ekipa z Pomorza Zachodniego pokonała we własnej hali Dwójkę Profil Nowy Sącz, Jutrzenkę Płock oraz rozgromiła w ostatniej kolejce rewelację początku sezonu SMS Płock aż 41:16. Słupi gorzej wiodło się na wyjazdach, gdzie dwukrotnie przegrała. Do tego trzeba dodać jeszcze porażkę u siebie z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

Lublinianki w ligowej tabeli mają tylko punkt straty do drużyny ze Słupska. Podobnie zresztą jak do KPR Kobierzyce, Polonii Kępno oraz Sparty Oborniki. Dlatego najbliższe starcie jest niezwykle ważne dla układu tabeli.

Podopieczne Izabeli Puchacz będą chciały zrehabilitować się za ostatnią porażkę. Przypomnijmy, że przed dwoma tygodniami osłabione akademiczki przegrały w Kępnie 23:34. Ten mecz pechowo będzie wspominać Jagoda Lasek. Faul lubelskiej skrzydłowej został opisany w pomeczowym protokole. Niestety Lasek najbliższe dwa spotkania będzie oglądać z trybun.

Przed MKS AZS UMCS Lublin mały maraton. Już w środę lubelskie szczypiornistki zagrają na Globusie z AZS AWF Warszawa w rozgrywkach Pucharu Polski. Mecz rozpocznie się o g. 19:45. Natomiast za tydzień lubelską drużynę będzie czekać wyjazd do Gdańska na mecz z liderem i faworytem rozgrywek AZS Łączpol AWFiS.

MKS AZS UMCS Lublin – Słupia Słupsk 8.11 (sobota) g. 17:00

Sędziują: Mystkowski – Patyk

Wstęp wolny.

Pozostałe sobotnie mecze 7. kolejki I ligi:

14:00 AZS AWF Warszawa – Polonia Kępno

15:00 UKS PCM Kościerzyna – Sparta Oborniki

16:00 Korona Handball Kielce – Dwójka Profil Nowy Sącz

16:00 SMS Płock – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

17:00 KPR Kobierzyce – Jutrzenka Płock

 

Wspierają Nas