Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pucharowe derby

Pucharowe derby

Już w środę 12 listopada kolejny mecz w hali Globus rozegrają szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. Lublinianki w ramach pierwszego etapu eliminacji Pucharu Polski podejmą AZS AWF Warszawa. Początek o g. 19:45.

Akademickie derby zawsze dostarczały sporo emocji. Za przykład można podać ostatnie ligowe starcie. Na inauguracje sezonu 2014/2015 ekipa Izabeli Puchacz zremisowała na własnym parkiecie 27:27. Przypomnijmy, że w tamtym spotkaniu miejscowe podzieliły się punktami na własne życzenie.

Obie drużyny do pucharowej rywalizacji przystąpią w nie najlepszych nastrojach. Lubelskie zawodniczki przegrały w sobotę ze Słupią Słupsk 22:27. Natomiast AZS AWF Warszawa również u siebie niespodziewanie uległ Polonii Kępno 31:33. Niespodziewanie, bo warszawianki spisują się jak dotąd całkiem przyzwoicie. W tabeli pierwszej ligi zajmują trzecią pozycję z dziewięcioma punktami. MKS AZS UMCS jest ósmy (5 punktów).

Izabela Puchacz w środę ponownie nie będzie mogła wystawić do składu Jagody Lasek, która pauzuje za czerwoną kartkę. Lubelska skrzydłowa do gry wróci w najbliższą sobotę. Lublinianki na wyjeździe zmierzą się z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, liderem i faworytem rozgrywek.

W przypadku wyeliminowania zespołu ze stolicy - szczypiornistki z Koziego Grodu kolejnego rywala w Pucharze Polski poznają już w czwartek.

MKS AZS UMCS Lublin – AZS AWF Warszawa 12.11 (środa) g. 19:45

Wstęp wolny.

Pozostałe mecze I etapu el. Pucharu Polski:
GMTS Sparta Gubin – SKF Sparta Oborniki Wielkopolskie
GUKS Dwójka Łomża – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
UKS Dwójka Nowy Sącz - Korona Handball Kielce
LZS Tor Dobrzeń Wielki - KPR Ruch II Chorzów

Wspierają Nas