Spadek na ostatnie miejsce w tabeli

Koszykarki AZS UMCS II przegrały kolejne starcie w I lidze. Tym razem podopieczne Darii Cybulak nie sprostały na wyjeździe ekipie SMS PZKosz Łomianki. Rywalki udzieliły „Akademiczkom” srogiej lekcji koszykówki wygrywając różnicą aż 50 punktów 94:44. To już szósta porażka lublinianek na obcym parkiecie.

W pierwszej kwarcie zawodniczki SMS-u rozpoczęły od prowadzeni 4:0. Lublinianki traciły dużo piłek, raziły także kiepską skutecznością w ataku i w 6. minucie przegrywały już 16:3. Po stronie gospodyń dobrze zaprezentowała się Karolina Pobożny, która zdobyła 8 punktów. Na koniec pierwszej części spotkania lublinianki przegrywały 24:11. Kolejne 10 minut to znowu nieskuteczna gra AZS-u w ataku. Lublinianki pudłowały kolejne rzuty, co skrzętnie wykorzystywały rywalki. Jednak i one nie imponowały skutecznością. Na przerwę lublinianki schodziły przegrywając 43:23.

Trzecia część spotkania to całkowita dominacja zespołu z Łomianek. Podopieczne Darii Cybulak zdobyły tylko 2 punkty z linii rzutów wolnych. W samej trzeciej kwarcie zanotowały aż 11 strat, a w całym meczu miały ich 19. Przeciwniczki natomiast konsekwentnie powiększały swoją przewagę. Przed ostatnią odsłoną spotkania prowadziły już różnicą 41 punktów – 66:25. W czwartej kwarcie przyjezdne przez pierwsze 3 minuty nie mogły oddać celnego rzutu do kosza. W kolejnych minutach zaczęły co prawda punktować, ale na odrabianie strat było zdecydowanie za późno. Ostatecznie AZS UMCS II uległ wysoko ekipie SMS PZKosz Łomianki 94:44 i tym samym spadł na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Szansę na rehabilitację podopieczne Darii Cybulak otrzymają już w najbliższą niedzielę. W lubelskiej hali MOSiR zmierzą się z Dekorexem Pabianice. Mecz zaplanowano na godzinę 17.

AZS: Grygiel 5, Dulęba 9, Kasperska 8, Krajewska 11, Smoleń 6 - Kędzierska 5, Siudak

Trener: Daria Cybulak

SMS: Bujniak 3, Ossowska 2, Poboży 24, Mysińska 9, Rembiszewska 22 - Wołosiuk 16, Parzeńska 8, Gwarda 9, Budkiewicz 1, Sklepowicz

Trener: Rafał Czyszpak

Sędziowie: Słupczyński, Rzeszotarski