Lublin 700 lat Lublina UMCS
Mission impossible?

Mission impossible?

Przed piłkarkami ręcznymi MKS AZS UMCS Lublin trudne zadanie. W sobotę podopieczne Izabeli Puchacz zagrają o g. 17:00 w Gdańsku z miejscowym AZS Łączpol AWFiS, liderem rozgrywek i głównym faworytem do awansu do PGNiG Superligi.

Gdańszczanki niekwestionowanie przewodzą w ligowej tabeli. Zespół Jerzego Cieplińskiego wygrał jak dotąd wszystkie spotkania. Co więcej w każdym z tych meczów żadna z ekip nie potrafiła nawiązać z zawodniczkami z Trójmiasta wyrównanej walki.

Drużyna z Gdańska jest beniaminkiem I ligi. Przed sezonem dokonała kilku poważnych wzmocnień. Prawdziwym hitem było pozyskanie reprezentantki Polski Karoliny Siódmiak, która w grudniu będzie występować na mistrzostwach Europy na Węgrzech. Ale w AZS Łączpol nie brakuje również innych szczypiornistek ze stażem gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mowa m.in. o Sylwii Klonowskiej, Zuzannie Pesel czy Marcie Karweckiej. Nie można także zapomnieć o utalentowanej młodzieży, która robi ciągłe postępy.

Na tle najbliższego rywala lublinianki nie wyglądają imponująco. Ostatni mecz wygrały w 5. kolejce z Dwójką Profil Nowy Sącz. Później były porażki z Polonią Kępno, Słupią Słupsk oraz w ostatnią środę z AZS AWF Warszawa w Pucharze Polski.

Do składu MKS AZS UMCS wraca Jagoda Lasek. Ale to na tyle dobrych informacji. W Trójmieście z powodu choroby nie zagrają Anna Tatara i Weronika Zarzycka. Natomiast na urazy narzekają również Patrycja Szyszkowska i Karolina Wawrzonek. Akademiczkom zadania nie ułatwi również długa podróż. Podopieczne Izabeli Puchacz wyjeżdżają do Gdańska w sobotę rano i do spotkania przystąpią praktycznie prosto z busa.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - MKS AZS UMCS Lublin 15.11 (sobota) g. 17:00

Pozostałe sobotnie mecze 8. kolejki I ligi:

13:00 Słupia Słupsk – AZS AWF Warszawa

16:00 Jutrzenka Płock – Sparta Oborniki

16:00 Polonia Kępno – Korona Handball Kielce

16:30 Dwójka Profil Nowy Sącz – UKS PCM Kościerzyna

17:00 KPR Kobierzyce – SMS Płock

Wspierają Nas