Wygrana różnicą trzech punktów

Koszykarze Stalma AZS UMCS odnieśli kolejne zwycięstwo w II lidze. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego wygrali po zaciętej walce z TS Wisła Kraków 77:74.

Lublinianie dobrze weszli w ten mecz. Szybko objęli prowadzenie 8:2. Później jednak do głosu doszli gospodarze, którzy wyrównali stan rywalizacji, a następnie zaczęli budować przewagę. Po pierwszej kwarcie wygrywali 26:15. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego poprawili grę po obu stronach parkietu i systematycznie odrabiali straty. Bardzo dobrze spisywał się Dawid Myśliwiec, który w samej drugiej kwarcie zdobył 14 punktów. Koszykarze Stalmy zniwelowali stratę do jednego tylko punktu – 43:44.

Druga połowa meczu stała pod znakiem wyrównanej rywalizacji. Oba zespoły miały problemy ze skutecznością rzutową i popełniały błędy w ataku. Na koniec trzecie części meczu tablica wskazywała remis po 61. Decydującą kwartę lepiej rozegrali goście. Stalma w 6. minucie wyszła na prowadzenie i nie pozwoliła rywalom na odrobienie strat. Ostatecznie lublinianie wygrali różnicą 3 „oczek” – 77:74. Najlepszym strzelcem przyjezdnych był Dawid Myśliwiec z 23 punktami na koncie.

- Na początku spotkania daliśmy się trochę ponieść emocjom. Wisła grała szybka koszykówkę, a my chcieliśmy się wdać z nimi w wymianę ciosów. Praktycznie przez cały mecz goniliśmy wynik. Na kilkupunktowe prowadzenie wyszliśmy dopiero w czwartej kwarcie. Udało nam się dowieźć tę przewagę do końca i wygraliśmy – mówił po meczu trener Stalmy, Przemysław Łuszczewski.

Następne spotkanie Stalma rozegra na wyjeździe. Ich przeciwnikiem będzie piąty w ligowej tabeli KS Księżak Łowicz. Mecz zostanie rozegrany 22 listopada.

TS Wisła Kraków - Stalma AZS UMCS 74:77 (26:15, 18:28, 17:18, 13:16)

Stalma: A. Myśliwiec 18, Krzeszowski 2, Karolak 20, Wiśniewski 11, D. Mysliwiec 23 - Beczek 2, Stafaniuk 1, Chabros, Adameczek

Trener: Przemysław Łuszczewski

Wisła: Krawczyk 13, Urbanek 8, Majka 16, Kolber 10, Żaczek - Piotrowski 4, Zgłobicki 6, Czajka 3, Lewandowski 10, Dąbek 4

Trener: Łukasz Kasperzec

Sędziowie: Gandor, Szybisty