Zwycięstwo nad ostatnią drużyną w ligowej tabeli

Futsaliści AZS UMCS skutecznie zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową wysoką porażkę w Wieliczce. Podopieczni Artura Gadzickiego pokonali EBS Kielce 5-3.

Mecz początkowo był wyrównany. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze. Jej autorem w 5. minucie spotkania był Marco Aurelio. Wyrównał 4 minuty później Karol Lurzyński. Od tego momentu gra stała się bardziej otwarta. W 12. minucie pojedynku trafił Wojciech Boniaszczuk wyprowadzając lubelski zespół na prowadzenie, które ,,Dziki'' utrzymały do przerwy.

Na początku drugiej połowy dominowali gospodarze. Twarda, skuteczna gra w obronie dawała możliwość wyprowadzania szybkich kontrataków. To jednak przyjezdni zainicjowali kanonadę w drugiej części starcia. Zdobywcą bramki na 2-2 był Paweł Łuszcz. Błyskawiczną odpowiedzią popisał się jednak Wojciech Boniaszczuk, dla którego była to druga bramka w meczu.

Dla miejscowych trafiali jeszcze Łukasz Gromba i Rafał Krudski, który ustalił wynik potyczki. W międzyczasie dla kielczan gola strzelił Michał Kołodziejczyk.

Dla podopiecznych Artura Gadzickiego był to trzeci tryumf w tym sezonie w lidze.

- Kluczowe w kontekście zwycięstwa były te ostatnie minuty, w których udało nam się zachować koncentrację. Powiedzieliśmy sobie w szatnie, że czekamy do momentu, aż zespół z Kielc się odkryje. W większości nasi dzisiejsi rywale to gracze z doświadczeniem boiskowym, a nie halowym. Tym samym ustaliliśmy, że będziemy ich wyczekiwać na własnej połowie i liczyli na kontry. Udało się kilka wyprowadzić, do tego bramka ze stałego fragmentu. Jestem zadowolony – mówił po końcowej syrenie szkoleniowiec zwycięskiej drużyny.

Kolejny mecz futsaliści AZS UMCS Lublin rozegrają 29 listopada. Wówczas czeka ich wyjazd na mecz z Kamionką Mikołów.