Lublin 700 lat Lublina UMCS
Mecz o przełamanie

Mecz o przełamanie

Koszykarki rezerw AZS UMCS zagrają o przełamanie. Po serii bez zwycięstwa podopieczne Darii Cybulak staną przed szansą na awans w ligowej tabeli. W najbliższym spotkaniu w hali MOSiR zmierzą się z AZS Uniwersytetem Gdańskim.

Oba zespoły mają w tym sezonie problem z wejściem w dobry rytm meczowy. AZS-y zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli I ligi kobiet. Mają po 11 punktów na koncie i identyczny bilans zwycięstw i porażek - 2-7. Obie te ekipy przegrały też swoje ostatnie spotkania. Lublinianki uległy na własnym parkiecie Dekorexowi Pabianice (50:64), natomaist gdańszczanki nie sprostały rywalkom ze stolicy - SKK Polonia Warszawa (67:76). 

- My jesteśmy w bardzo słabej dyspozycji. Brakuje mi ambicji wśród dziewczyn, brakuje wzięcia odpowiedzialności za wynik na swoje barki - mówiła po ostatnim spotkaniu trener AZS UMCS Daria Cybulak. Ten mecz będzie na pewno zakończeniem serii porażek dla jednej z ekip.

Na ławce trenerskiej ekipy z Lublina zabraknie w tym spotkaniu szkoleniowca Darii Cybulak. Pod jej nieobecność drużynę poprowadzi Przemysław Łuszczewski, grający trener drugoligowego Stalma AZS UMCS.

Pojedynek AZS-ów rozpocznie sie już w najbliższą niedzielę. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16 w lubelskiej hali MOSiR.

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas