X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Poczuć smak wygranej!

Poczuć smak wygranej!

W niedzielne popołudnie piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin stoczą bój o ligowe punkty z KPR Kobierzyce. Mecz 9. kolejki I ligi rozpocznie się o g. 13.

Dla lublinianek będzie to niezwykle ważne spotkanie. Podopieczne Izabeli Puchacz przegrały ostatnie trzy potyczki i w tabeli zajmują dziewiąte miejsce z pięcioma punktami. Przed tygodniem musiały uznać wyższość lidera AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Mimo porażki 26:32 szczypiornistki z Lublina pozostawiły po sobie pozytywne wrażenie, co jest dobrym prognostykiem przed rywalizacją z ekipą z Kobierzyc.

Do składu MKS AZS UMCS wracają Weronika Zarzycka oraz Joanna Kucharczyk. Dodatkowo lubelski zespół wzmocni skrzydłowa Dagmara Nocuń. Zawodniczka MKS Selgros grała już w akademickiej drużynie dwukrotnie. I to właśnie w tych meczach akademiczki odniosły jedyne zwycięstwa w sezonie. Natomiast ponownie zabraknie Anny Tatary, która po chorobie dopiero wznowiła treningi.

KPR Kobierzyce po ośmiu kolejkach jest piąty. W ostatnim spotkaniu zremisował przed własną publicznością z SMS Płock. 27:27. Liderką teamu z Dolnego Śląska jest Jagoda Linkowska. Jak dotąd zdobyła 52 bramki.

MKS AZS UMCS Lublin – KPR Kobierzyce 23.11 (niedziela) g. 13:00

Sędziują: Jac – Wrona.

Wstęp wolny.

Pozostałe mecz 9. kolejki I ligi:

22.11 (sobota):

16:00 SMS Płock – Jutrzenka Płock

16:00 Sparta Oborniki – Dwójka Profil Nowy Sącz

16:15 AZS AWF Warszawa – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

17:00 Słupia Słupsk – Korona Handball Kielce

23.11 (niedziela):

14:00 UKS PCM Kościerzyna – Polonia Kępno

Wspierają Nas