Koniec serii zwycięstw

Niska skuteczność w meczu przeciwko doświadczonej ekipie nie pozwoliła na odniesienie zwycięstwa. Koszykarze Stalma AZS UMCS przegrali swoje drugie spotkanie na wyjeździe. KS Księżak Łowicz okazał się lepszy jedynie o 4 punkty – 66:70.

Pierwsza kwarta stała pod znakiem wyrównanej walki o każdy kosz. Koszykarz Stalmy dzięki dobrej grze Adama Myśliwca i Mateusza Wiśniewskiego prowadzili przez całą pierwszą część spotkania. Przeciwnicy dotrzymywali im jednak kroku i po 10 minutach przegrywali tylko 14:15. Drugą kwartę podopieczni Przemysława Łuszczewskiego rozpoczęli od kilku strat. Gospodarze wykorzystali to i zaczęli budować swoją przewagę. Dobrze w tej części meczu grał Marcin Kuczmera, który zdobył dla łowiczan 7 punktów. Lublinianie natomiast pudłowali wiele rzutów, a do tego źle grali w defensywie. Na przerwę schodzili przegrywając 30:38.

Goście rozpoczęli kolejną część meczu od odrabiania strat. Sygnał do ataku dał im Bartłomiej Karolak. Przyjezdni w 4. minucie kwarty tracili już tylko 3 punkty. Wtedy jednak do głosu doszli gospodarze, którzy mieli serię 8-0. Poprawili grę na atakowanej tablicy i dobrze grali w obronie. Zawodnicy Stalmy natomiast nie mogli przełamać się w ofensywie, przez co przed decydującą odsłoną meczu przegrywali 47:56. Ostatnie 10 minut to zacięta walka po obu stronach parkietu. Gospodarze zaczęli popełniać proste błędy, dzięki czemu goście mieli szansę na zniwelowanie strat. Na 27 sekund przed końcem spotkania podopieczni Przemysława Łuszczewskiego przegrywali różnicą tylko 2 punktów – 66:68. Goście nie wykorzystali jednak swojej szansy. Adam Myśliwiec spudłował „trójkę” na 6 sekund przed końcowym gwizdkiem. Łowiczanie powiększyli prowadzenie pewnie trafiając oba rzuty wolne po faulu Dawida Myśliwca. Koszykarze Stalmy nie zdołali odrobić strat i do Lublina wracają odnosząc swoją drugą porażkę w tym sezonie – 66:70.

- Zespół z Łowicza to doświadczona ekipa, która wykorzystała atut własnej hali. My natomiast słabo broniliśmy, zwłaszcza w drugiej kwarcie, przegrywaliśmy dużo pojedynków jeden na jeden. Zabrakło nam czasu i celnych rzutów do tego, aby odrobić straty – mówił po zakończeniu spotkania grający trener Stalmy Przemysław Łuszczewski.

Następny mecz lublinianie zagrają ze świetnie dysponowaną w tym sezonie ekipą. Ich przeciwnikiem będzie MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl. Pojedynek rozpocznie się w niedzielę 30 listopada o godzinie 18 w lubelskiej hali MOSiR.

Stalma AZS UMCS - KS Księżak Łowicz 66:70 (15:14, 15:24, 17:18, 19:14)

Stalma: A. Myśliwiec 14, Karolak 10, Wiśniewski 19, D. Myśliwiec 12, Krzeszowski - Stefaniuk 8, Łuszczewski 3, Beczek, CHabros, Adameczek

Trener: Przemysław Łuszczewski

Księżak: Siemieńczuk 8, Trepka 11, Włuczyński 10, Dryjański 13, Malona 4 - Cukierda 2, Bartoszewicz 12, Kuczmera 10, Gładki

Trener: Robert Kucharek

Sędziowie: Błażej Rymarczyk, Waldemar Kusza