Festiwal nieskuteczności

Po słabym spotkaniu MKS AZS UMCS Lublin przegrał w niedzielę na Globusie z KPR Kobierzyce 20:27 (8:14) i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli.

Lublinianki do meczu 9. kolejki I ligi przystąpiły wzmocnione Dagmarą Nocuń. Skrzydłowa MKS Selgros niedzielną rywalizację rozpoczęła na środku rozegrania. Dodatkowo po ostatniej nieobecności w Gdańsku do składu wróciły Weronika Zarzycka oraz Joanna Kucharczyk. Zabrakło za to Doroty Pękalskiej.

Początek potyczki nie był udany dla gospodyń. Podopieczne Izabeli Puchacz grały fatalnie w ataku. Pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 6 min po rzucie ze skrzydła Jagody Lasek. Ale w kolejnych akcjach nie było lepiej. KPR, który do Lublina przyjechał bez Aleksandry Wojt i Natalii Tórz. nie prezentował nic nadzwyczajnego. Jednak był skuteczniejszy. W 11 min przyjezdne wygrywały 5:1, wykorzystując przy tym dwa rzuty karne. Z linii siedmiu metrów nie myliła się Monika Kaźmierska.

Izabela Puchacz poprosiła o czas. Chwilowo wydawało się, że akademiczki kryzys mają za sobą. Lubelskie szczypiornistki zaczęły trafiać. Po kwadransie było 8:5 dla zespołu z Kobierzyc. Jednak kolejne minuty to ponowna niemoc w ofensywie. Rzutu karnego nie wykorzystała Patrycja Szyszkowska.

W 21 min KPR wygrywał 11:5, a cztery minuty później nawet 14:6. W samej końcówce dzięki skutecznym interwencjom Moniki Nóżki (obroniony rzut karny) lublinianki nie straciły już goli. Dorzuciły za to dwa trafienia i do przerwy przegrywały 8:14.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Akademiczki dalej grały nieporadnie i o odrobieniu strat nie mogło być mowy. W 39 min ekipy gości prowadziła 18:9. Takiej przewagi nie mogła roztrwonić i wygrała 27:20.

Po niedzielnej porażce lubelski zespół spadł na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i wyprzedza w niej tylko Koronę Handball Kielce. W najbliższą sobotę MKS AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z SMS Płock. Drużyna z Płocka zgromadziła od lublinianek o jeden punkt więcej.

MKS AZS UMCS Lublin – KPR Kobierzyce 20:27 (8:14)

MKS AZS UMCS: Gruszecka, Nóżka – Szyszkowska 5, Wawrzonek 4, Juć 3, Charzyńska 2, Nocuń 2, Zarzycka 2, Blaszka 1, Lasek 1, Markowicz, Kucharczyk, Wojdyło.

Trener: Izabela Puchacz.

Kary: 10 min.

Karne: 3/4.

KPR Kobierzyce: Olejnik, Pękalska, Gadowska – Kaźmierska 5, Linkowska 5, Skalska 4, Barczak 3, Przydacz 3, Wojda 3, Czyż 2, Daszkiewicz 2, Szymańska.

Trener: Renata Jastrzębska.

Kary: 4 min.