Piąta porażka w sezonie

Piąta porażka w sezonie po trudnym wyjazdowym spotkaniu. Koszykarki Pszczółka AZS UMCS musiały uznać wyższość lepiej dysponowanych rywalek i przegrały mecz z Glucose ROW Rybnik 68:86.

Spotkanie w wyjściowym składzie rozpoczęła Angel Robinson, dla której był to pierwszy mecz w barwach zespołu z Lublina. Pierwsza kwarta nie układała się najlepiej dla lublinianek. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka marnowały dużo okazji do zdobycia punktów, przez co rywalki w 5. minucie meczu prowadziły 14:9. AZS często faulował, dzięki czemu gospodynie często stawały na linii rzutów wolnych i zdobywały łatwe punkty. Po pierwszych 10 minutach rybniczanki prowadziły 24:16. Druga część spotkania stała pod znakiem wyrównanej rywalizacji. Grały na niskiej skuteczności rzutowej, przez co wynik kwarty ciągle oscylował wokół remisu. Gospodynie przed przerwa nieznacznie powiększyły swoja przewagę – 45:33.

W trzeciej kwarcie lublinianki zdecydowanie poprawiły swoją grę po obu stronach parkietu. Zmuszały przeciwniczki do oddawania rzutów z trudnych pozycji, same natomiast lepiej dysponowały piłką w ofensywie. Dobrze w tej kwarcie zagrała Angel Robinson, która zdobyła 11 punktów, a w całym spotkaniu miała ich 17. Przed decydującą odsłoną meczu AZS zniwelował stratę do 7 „oczek” – 51:58. Rybniczanki nie dały sobie jednak odebrać zwycięstwa w czwartej kwarcie. Zagrały bardzo skutecznie w ataku i często stawały na linii rzutów wolnych. Koszykarki AZS-u dotrzymywały im kroku na początku, ale później przeciwniczki poprawiły grę w defensywie, przez co przyjezdne nie mogły odrabiać start. Ostatecznie podopieczne Krzysztofa Szewczyka przegrały całe spotkanie 68:86. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie lublinianek była Angel Robinson z 17 punktami i 5 asystami na koncie.

Za tydzień Koszykarki AZS-u wracają do Lublina powalczyć o punkty w ligowej tabeli. Ich przeciwniczkami będzie ekipa, z którą w zeszłym sezonie rywalizowały w I lidze, MKK Siedlce.

Pszczółka AZS UMCS - Glucose ROW Rybnik 68:86 (16:24, 17:21, 18:13, 17:28)

Pszczółka: Kotnis 10, Morawiec 3, Żandarska 16, Bejtić 7, Robinson 17 - Witkoś 3, Luburgh 10, Trzeciak 2, Grygiel

Trener: Krzysztof Szewczyk

Glucose: Rymarenko 20, Stelmach 16, Metcalf 17, Radwan 11, Paździerska 15 - Motyl 1, Henry 6, Zielonka

Trener: Kazimierz Mikołajec

Sędziowie: Janusz Calik, Karina Pełka, Tomasz Trybalski