X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Zwycięski maraton ligowy ekipy AZS UMCS Optima Lublin

Zwycięski maraton ligowy ekipy AZS UMCS Optima Lublin

W miniony weekend tenisistki stołowe AZS UMCS Optima Lublin rozegrały dwa pojedynki w w ramach rozgrywek ligowych. Maraton zainaugurowały w piątek spotkaniem wyjazdowym z Bronowianka Kraków, dzień później także na terenie rywala czekał je mecz z AZS UE Wrocław.

Zespół rezerw Bronowianki Kraków przed 7. kolejką I ligi tenisa stołowego kobiet zajmował drugie miejsce w tabeli. Już w pierwszej serii gier singlowych doszło do dużej niespodzianki. Dominika Wołowiec pokonała liderkę lublinianek Wenwen Liu. Chinka dość gładko wygrała w pierwszym secie, jednak później zupełnie przestała sobie radzić z obronnym stylem gry krakowianki. Po etapie gier pojedynczych zespół AZS UMCS Optima prowadził mimo to 3:1. Gry podwójne oddaliły od liderek tabeli perspektywę dwóch punktów. Oba mecze deblowe zostały przegrane przez podopieczne Michała Szewczuka. Brak koncentracji w końcówkach setów, powodował że nie umiały one utrzymać wypracowanej przewagi. Potrafiły przegrać seta prowadząc nawet 9-3.

Tenisistki Optimy nie dawały jednak za wygraną gdy chodzi o końcowy wynik zawodów. Zwyciężyły one kolejne gry singlowe. Niewiele brakowało do zdobycia kompletu ,,małych wygranych'', jednak Sylwia Pawlak nie zdołała zachować zimnej krwi i wygrać trzech piłek meczowych w swoim pojedynku. Ostatecznie zespół spadkowicza z ekstraklasy ograł krakowianki 6-4.

Kolejnym etapem ligowych zmagań był Wrocław i spotkanie z rezerwami AZS Uniwersytet Ekonomiczny II. To spotkanie w wykonaniu zawodniczek z Koziego Grodu było już dużo bardziej okazałe. Ekipa AZS UMCS Optima tryumfowała pewnie 8-2.


Lublinianki dzięki dwóm zwycięstwom utrzymały pierwszą pozycję w zestawieniu, gromadząc 16 punktów. Kolejne starcie czeka je również na wyjeździe. W ramach 9. kolejki I ligi przeciwnikiem AZS Optimy będzie zespół RKS Cukrownik Chybie. Mecz zaplanowany jest na 6 grudnia, na godzinę 16:00.

Wspierają Nas