X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Jak nie teraz, to kiedy?

Jak nie teraz, to kiedy?

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin przegrały cztery mecze z rzędu. Czarną serię będą chciały przełamać w sobotę w Płocku, gdzie o g. 16 zmierzą się z miejscowym SMS.

To będzie przysłowiowe spotkanie o cztery punkty. Podopieczne Izabeli Puchacz w tabeli I ligi są przedostatnie z pięcioma punktami. Tuż przed akademiczkami są właśnie płocczanki, które zgromadziły o jedno „oczko” więcej.

Obie ekipy od dawna nie poznały smaku zwycięstwa. Lublinianki po raz ostatni wygrały 19 października z Dwójką Profil Nowy Sącz. Co ciekawe jeszcze dłużej na wygraną czekają zawodniczki Andrzeja Marszałka, które kompletu punktów nie zdobyły aż od 27 września. Wtedy to sensacyjnie pokonały na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna. Tyle tylko, że w porównaniu do lubelskich piłkarek - SMS w ostatnich dwóch meczach zremisował. Najpierw z KPR Kobierzyce 27:27, a następnie przed tygodniem w derbach Płocka z Jutrzenką również po 27.

MKS AZS UMCS pojedzie do Płocka wzmocniony czterema szczypiornistkami MKS Selgros Lublin. Podobnie jak w Obornikach zagrają Joanna Szarawaga, Katarzyna Kozimur, Honorata Syncerz oraz Dagmara Nocuń. Zabraknie za to Karoliny Wawrzonek.

Sobotnia rywalizacja będzie szczególna dla trzech zawodniczek. W ubiegłym sezonie barw SMS broniły Patrycja Szyszkowska oraz wspomniana Nocuń. Natomiast Edyta Charzyńska jest wychowanką płockiej Jutrzenki, z którą akademiczki zmierzą się na zakończenie I rundy.

SMS Płock - MKS AZS UMCS Lublin 29.11 (sobota) g. 16:00

Sędziują: Nyszk – Strzelczyk.

Pozostałe mecze 10. kolejki I ligi:

29.11 (sobota):

15:00 Słupia Słupsk – UKS PCM Kościerzyna

16:00 Jutrzenka Płock – Dwójka Profil Nowy Sącz

16:00 Polonia Kępno – Sparta Oborniki

16:30 KPR Kobierzyce – AZS AWF Warszawa

Mecz AZS Łączpol AWFiS Gdańsk z Koroną Handball Kielce został przełożony na 6 stycznia 2015 roku.

Wspierają Nas