Porażka AZS UMCS II na wyjeździe.

Koszykarki rezerw AZS UMCS przegrały swój dziewiąty mecz w tym sezonie. Podopieczne Darii Cybulak nie sprostały na wyjeździe zespołowi Politechniki Gdańskiej. Rywalki wygrały 77:52.

Do tego spotkania podopieczne Darii Cybulak przystępowały po odniesieniu wysokiej porażki (66:104) we własnej hali z ekipą AZS Uniwersytet Gdański. Politechnika Gdańska natomiast wygrała na wyjeździe z warszawskim SKK Polonia 74:60 i to właśnie gdańszczanki stawiane były w roli faworyta przed meczem z Lublinem.

Pierwsza odsłona spotkania stała pod znakiem wyrównanej walki. Wynik meczu otworzyła celną „trójką” zawodniczka gospodarzy Monika Naczk. Lublinianki szybko jednak odpowiedziały skutecznymi akcjami w wykonaniu Grażyny Witkoś. Obie drużyny popełniały wiele niewymuszonych błędów, przez co wynik cały czas utrzymywał się w okolicach remisu. Po pierwszych 10 minutach tablica wskazywała rezultat po 20. W kolejnej części meczu gdańszczanki zaczęły uzyskiwać przewagę. Dobrze grały w ofensywie i już w 6. minucie prowadziły 33:24 po trafieniu Karoliny Wilk. Politechnika konsekwentnie budowały prowadzenie, co ułatwiały im lublinianki grając na niskiej skuteczności rzutowej. Na przerwę przyjezdne schodziły przegrywając 34:41.

Przełomowa dla przebiegu całego meczu okazała się trzecia kwarta. Politechnika Gdańska zdeklasowała rywalki. Gospodynie od początku rozpoczęły od mocnego uderzenia i szybko powiększały swoje prowadzenie. Dobrze w tej części spotkania zaprezentowała się skrzydłowa z Gdańska – Julia Adamowicz, która rzuciła 7 punktów na 18 swojej drużyny. Lublinianki spisywały się słabo w defensywie, a w ataku zdobyły tylko 6 „oczek”. Przed ostatnią kwartą przegrywały już 40:59. W ciągu ostatnich 10 minut podopieczne Darii Cybulak próbowały jeszcze odrabiać straty, ale gdańszczanki zbudowały zbyt dużą przewagę, aby nawiązać z nimi równą walkę. AZS UMCS II przegrał całe spotkanie 52:77. Najlepiej w drużynie przyjezdnych spisała się Katarzyna Krajewska, która zdobyła 13 punktów.

Lublinianki będą miały tylko 2 dni na regenerację. Już w środę zagrają w lubelskiej hali MOSiR z SKK Polonia Warszawa.

Politechnika Gdańska - AZS UMCS II 77:52 (20:20, 21:14, 18:6, 18:12)

Politechnika: Stankiewicz 5, Naczk 5, Adamowicz 11, Wilk 4, Miłoszewska - Przybytek 6, Różyńska 10, Wajler 11, Pyka 8, Kuras 6, Koperwas 8, Ostrowska 3

Trener: Magdalena Szymkiewicz

AZS: Trzeciak 12, Dulęba 9, Witkoś 8, Krajewska 13, Kasperska - Smoleń 3, Siudak 2, Kędzierska 5, Słoboda

Trener: Daria Cybulak

Sędziowie: Piotr Kaszuba, Ewa Matuszewska