Imponujące zwycięstwo nad SPR Siedlce!

W hali Globus piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin podejmowali drużynę SPR Siedlce w ramach 11 kolejki II ligi. Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy przed tym spotkaniem zajmowali 8 lokatę. Goście zaś plasowali się na 13 pozycji.

Mecz od początku miał jednostronny przebieg i po 7 minutach akademicy prowadzili 5 do 1. W kolejnych minutach spotkania powiększali swoją przewagę, by na przerwę po pierwszej połowie schodzić przy stanie 19:5. W drugiej odsłonie Siedlczanie spróbowali nawiązać równorzędną walkę, co przy słabszej koncentracji Lublinian pozwoliło grać punkt za punkt. Po 40 minutach gry na tablicy widniał wynik 25:10. Dzięki konsekwentnej grze, a także dobrym zmianom, które dali rezerwowi gospodarze sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 39 do 15. Trener Jakub Ignaszewski nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych: - Cieszę się bardzo, że chłopaki w końcu wygrali wysoko, bo do tej pory mieliśmy 30 bramek bodajże na minusie, więc teraz już się zbliżamy chociaż do takiej zrównoważonej ilości zdobytych i straconych bramek w lidze, a po drugie psychologicznie fajnie jest wysoko wygrać. My się cieszymy że dzisiaj każdy mógł pograć, każdy praktycznie dołożył swoją cegiełkę, każdy rzucił swoją bramkę. Szkoda że nie 40, ale 39 też fajnie wygląda do 15.

Trener gości, Adam Tomczuk wskazał przyczyny tak wysokiej porażki swojego zespołu: - Okrojony skład, Liderzy którzy dobrze w miarę lepiej grają w obronie dzisiaj nie przyjechali z różnych względów, ale to nie ma co tu usprawiedliwiać, mam pewne uwagi, co do tego że graliśmy dużo w przewadze i ta przewaga nie była wykorzystywana i tu nie ma jakby żadnego usprawiedliwienia, powinniśmy to wykorzystywać.

Kolejne starcie lublinianie rozegrają 6 grudnia, a przeciwnikiem będzie drużyna MOKS Białystok.