Drużyna z Przemyśla okazała się za mocna

Porażka po zaciętej walce. Koszykarze Stalma AZS UMCS przegrali swoje trzecie spotkanie w II lidze. Lepszy okazał się zespół Daniel Gimbaskets Przemyśl, który wygrał 68:61.

Ekipa z Przemyśla w ośmiu dotychczasowych spotkaniach nie odniosła porażki. Stalma natomiast dwa razy musiała uznać wyższość rywali. Obie drużyny dobrze znają się z parkietów trzecioligowych. W dwóch spotkaniach z poprzedniego sezonu raz triumfowali lublinianie, a raz gracze z Przemyśla. Dodatkowo „Akademicy” musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Bartłomieja KarolakaPrzemysława Łuszczewskiego.

Na parkiecie od samego początku trwała twarda walka. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 6:2. Goście grali jednak dobrze w obronie i mecz się wyrównał. Końcówka należała do Stalmy, która zbudowała sobie niewielką zaliczkę przed kolejna kwartą – 19:15.

Kolejne 10 minut to ponownie pokaz twardej koszykówki po obu stronach parkietu. Gospodarze byli skuteczni w ataku, dzięki czemu systematycznie powiększali swoja przewagę. Przyjezdni spuścili nieco z tonu i zaczęli popełniać dużo błędów. Często także faulowali, przez co podopieczni Przemysława Łuszczewskiego niemal każdą próbę z linii rzutów wolnych zamieniali na punkty. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 37:32.

Obraz gry w drugiej połowie zupełnie się zmienił. Koszykarze Stalmy w trzeciej kwarcie rzucili tylko 6 punktów. Przyjezdni zdecydowanie poprawili grę w defensywie. Stosowali wysoki pressing i uniemożliwiali rozgrywanie akcji w ataku pozycyjnym. Przed ostatnią kwartą goście prowadzili 50:43.

Ostatnia część spotkania była bardzo wyrównana. Niestety koszykarze Stalmy ostatnie 7 minut musieli rozegrać bez swojego kapitana Dawida Myśliwca, który musiał opuścić parkiet za piąty faul. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego pudłowali zbyt wiele rzutów, aby myśleć o odrobieniu strat. Ostatecznie przegrali całe spotkanie 61:68. Najlepiej w tym meczu spisał się Mateusz Wiśniewski, który zdobył 21 punktów, dołożył 6 zbiórek i 3 asysty.

- Nie udało się, ale robiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby ten mecz wygrać. Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że dałem z siebie wszystko. Ciężko mi nawet powiedzieć dlaczego przegraliśmy. Wydaje mi się, że trzecia kwarta była kluczowa. Daliśmy się rozhulać przeciwnikowi, odrobił starty i wyszedł na prowadzenie. Niestety, nie udało nam się wygrać – mówił po meczu środkowy Stalmy Adam Myśliwiec.

- W pierwszej połowie mieliśmy ogromne problemy w grze 1 na 1 i z egzekwowaniem pewnych rzutów w ofensywie. Po przerwie poprawiliśmy naszą grę. Zaczęliśmy zdecydowanie lepiej bronić, nasze akcje były szybsze, wróciła nasza skuteczność i od trzeciej kwarty kontrolowaliśmy to spotkanie – wyjaśniał trener Gimbaskets – Maciej Milan.

Kolejne spotkanie Stalma rozegra za tydzień o godzinie 15. Ich rywalami będzie ekipa ze stolicy – Polonia Warszawa.

Stalma AZS UMCS - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 61:68 (19:15, 18:17, 6:18, 18:18)

Stalma: A. Myśliwiec 13, Krzeszowski 7, Wiśniewski 21, D. Myśliwiec 10, Stefaniuk 5 - Adameczek 5, Beczek, Chabros

Trener: Przemysław Łuszczewski

Gimbaskets: Makuch 19, Płocica 9, Kazura 8, Mikołajko 13, Bal 16 - Majka 1, Kuriańczyk 2, Kus, Strzępek

Trener: Maciej Milan

Sędziowie: Marcin Miszkiewicz, Tomasz Seferyński