X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Nieudany wyjazd futsalistów do Mikołowa

Nieudany wyjazd futsalistów do Mikołowa

Futsaliści AZS UMCS w spotkaniu w ramach 9. kolejki I ligi grupy południowej ulegli na wyjeździe Kamionce Mikołów 4-7. Była to szósta ligowa porażka ,,Dzików'' w obecnym sezonie.

Od samego początku na parkiecie dominowali gospodarze. Wynik zainicjowało trafienie z 7. minuty autorstwa Sebastiana Jastrzębskiego. Gracze z Mikołowa podwyższyli prowadzenie trzy minuty później za sprawą Roberta Prusa. Lublinianie zdołali jednak wyrównać przed przerwą. Gole dla podopiecznych Artura Gadzickiego trafiali Łukasz Gromba oraz Marek Lenartowicz.

Remis do przerwy nie zapowiadał gradu bramek w drugiej połowie. Tymczasem festiwal strzelecki znów rozpoczęła ekipa Kamionki. Dwa szybkie trafienie Roberta Prusa, który zaliczył trafił w tym spotkaniu czterokrotnie, ustawiły dalszy przebieg potyczki. Bramki strzelili jeszcze Marcin Lewandowski oraz Adam Jasikowski. Po stronie lublinian bramkarza rywali pokonał jeszcze dwukrotnie Łukasz Gromba, odnotowując  tym samym hat-trick. Ekipa AZS UMCS stworzyła sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych, jednak żadna z nich nie znalazła finału w siatce miejscowych.

- Kluczowy był fragment między 25-27 minutą, kiedy straciliśmy trzy bramki z rzędu. To niewątpliwie zaważył o wyniku końcowym. Chcieliśmy się odkryć, zaatakować. Niestety, nie przyniosło to efektu, jakiego oczekiwaliśmy. Zagraliśmy naprawdę niezłe zawody. Mecz mógł się podobać. Dużo dynamiki, wiele sytuacji, przede wszystkim po naszej stronie. Na pewno na plus zaliczyłbym grę w ataku pozycyjnym. Przy dużej ruchliwości udawało nam się stworzyć przewagę. Mankamentem, co powtarzam wielkrotnie był gra w obronie, a właściwie zdolność do szybkiego powrotu do defensywy i organizacja jej – mówił po meczu opiekun futsalistów AZS UMCS Artur Gadzicki.

Następna seria gier będzie przedostatnią przed przerwą zimową. Szóstego grudnia do Lublina w ramach 10. Kolejki pierwszoligowych zmagań zawita trzecia obecnie ekipa w tabeli BSF Bochnia. ,,Dziki'' plasują się na 9 lokacie, z dziewięcioma punktami na na koncie.

 

Wspierają Nas