X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Przedostatnia ligowa kolejka w rundzie jesiennej. BSF Bochnia ry

Przedostatnia ligowa kolejka w rundzie jesiennej. BSF Bochnia ry

Futsaliści AZS UMCS w ramach 10. kolejki I ligi grupy południowej zagrają z ekipą BSF Bochnia, trzecią obecnie drużyną rozgrywek.

Przeciwnik lublinian niewątpliwie jest jednym z kandydatów do awansu. Dotychczas zespół BSF zgromadził na swoim koncie 18 punktów, odnotowując bilans 5 zwycięstw, 3 remisy i jedna porażka. Przegraną podopieczni trenera Rafała Czaji odnotowali na samym początku obecnego sezonu. W pierwszej kolejce ulegli wysoko obecnemu wiceliderowi tabeli TPH Polkowice 10-3.

Ekipa AZS UMCS z koleii po 9. seriach spotkań plasuje się na 9 lokacie, z 9 punktami na koncie. Póki co gracze Artura Gadzickiego w dorobku mają 3 zwycięstwa, sześciokrotnie schodzili z parkietu pokonani.

Obydwa zespoły ostatni raz spotkały się w ubiegłym roku. Jesienią sezonu 2013/2014 bochnianie pewnie tryumfowali 5-1, zaś na wiosnę starcie w Lublinie zakończyło się tym samym rezultatem.

Po spotkaniu w miniony weekend, w którym lubelscy akademicy przegrali na wyjeździe 4-7 z Kamionką Mikołów, trener Artur Gadzicki stwierdził, że mimo niekorzystnego wyniku jego zawodnicy zagrali jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Zawiodła jednak jak zwykle obrona. AZS UMCS obok zajmujących dwa ostatnie miejsca w zestawieniu Heiro Rzeszów i EBS Kielce mają najwięcej, bo 48, straconych bramek spośród wszystkich drużyn I ligi gr. południowej.

Najgroźniejszy w obozie przyjezdnych będzie Sebastian Leszczak. Rozgrywający BSF jest drugim najlepszym strzelcem ligi. Z dorobkiem 15 bramek ustępuje jedynie jedynie Michałowi Bartnickiemu z Cuprum Polkowice. Po stronie futsalistów AZS UMCS najwięcej bramek zgromadził Łukasz Gromba, który trafiał w tym sezonie do bramki rywali dziewięciokrotnie. Czy podkręci swój bilans w najbliższym pojedynku?

Mecz AZS UMCS Lublin - Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu zostanie rozegrany w niedzielę, 07.12. Początek potyczki w hali Globus o godzinie 17:00.

 

Zapraszamy!

Wspierają Nas