X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Po dwa punkty do Białegostoku

Po dwa punkty do Białegostoku

Ostatni w tabeli II ligi MOKS Słoneczny Stok będzie rywalem piłkarzy ręcznych AZS UMCS Lublin w najbliższą sobotę. Rywale lublinian nie zdobyli dotychczas ani jednego punktu.

Szczypiorniści AZS UMCS z bilansem 5 wygranych, 5 porażek i remis plasują się na ósmej lokacie. Ponad to piąty w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi jest skrzydłowy lubelskich akademików Jakub Buksiński z 58 bramkami na koncie.

W poprzedniej, 11. serii gier ligowych AZS UMCS pokonał u siebie wysoko przedostatni w zestawieniu SPR Siedlce 39-15. Białostoczanie z kolei w wyniku walkoweru stracili punkty z Anilaną Łódź.

- Nie patrzymy na tabelę. Zespół MOKSu jest zespołem bardzo chimerycznym. W meczach z drużynami lepszymi od nas nie jesteśmy faworytami, zaś z drużynami teoretycznie słabszymi szanse oceniam 50/50. MOKS nie ma nic do stracenia. Grają na luzie, mogą sprawić niespodziankę. Dla nich praktycznie każdy mecz jest o honor. Gdzie mają szukać punktów jak nie u siebie z młodym zespołem. Tak więc na pewno nie czujemy się faworytami, choć zależy nam na zwycięstwie. Dzięki niemu będziemy mogli zrealizować cel minimum, ale także i poniekąd maksimum czyli zakończenie rundy jesiennej w przedziale miejsc 6-8. Mamy swoje problemy. Skład będzie uszczuplony. Zagraliśmy dość wyczerpujące zawody w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego z ekipą Uniwersytetu Medycznego, jednak absolutnie nie jest to usprawiedliwienie. Jedziemy do Białegostoku był przełamać się na wyjeździe i zdobyć dwa punkty – mówił po jednym z treningów swojego zespołu trener Jakub Ignaszewski.

 

Spotkanie w ramach 12. kolejki II ligi warszawsko-mazowieckiej MOKS Słoneczne Miasto Białystok – AZS UMCS już w najbliższą sobotę, 06.12, o godzinie 17:00.

Wspierają Nas