Wygrana koszykarek rezerw AZS UMCS

Koszykarki rezerw AZS UMCS zwyciężyły w 12. kolejce I ligi kobiet. "Akademiczki" pokonały SKK Polonię Warszawa 71:57, odnosząc tym samym swoje trzecie zwyciśtwo w tym sezonie.

Przed spotkaniem obie drużyny znajdowały się w dole tabeli, dlatego Polonia wydawała się równorzędnym rywalem dla lublinianek.

Początek dobrze zaczęły gospodynie, które już po dwóch minutach prowadziły 8:0. Bardzo dobrze od pierwszych minut prezentowały się Jessica Dulęba i Grażyna Witkoś, które w przeciągu całego spotkania były najlpeszymi zawodniczkami swojego zespołu. Na koniec tej części meczu lublinianki wygrywały 29:17.

Nastepną odsłonę spotkania AZS rozpoczął od skutecznej gry w ataku. Podopieczne Darii Cybulak systematycznie powiększały swoją zdobycz punktową. Rywalki jednak dotrzymywały im kroku. Na przerwę gospodynie schodziły prowadząc 43:31.

W drugiej części spotkania po zdjęciu z parkietu przez Darię Cybulak zawodniczek z pierwszej piątki, warszawianki nabrały pewności siebie i poczuły szansę na odrobienie strat. Polonia Warszawa zaczęła grać szybciej i dokładniej, co wcześniej charakteryzowało grę drużyny z Lublina. Gospodynie jednak wciąż utrzymywały wysokie prowadzenie i na koniec trzeciej kwarty wygrywały 56:41.

Ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od zdobycia 6 punktów przez drużynę Polonii. Jednak później do głosu doszły lublinianki, które szybko odpowiedziały serią 6-0 i nieco uspokoiły grę. Końcówka była niezwykle zacięta. Gospodynie wymuszały na przeciwniczkach straty, dzięki czemu zdobywały punkty z kontr. Rywalki jednak często punktowały z linii rzutów wolnych. AZS UMCS ostatecznie pokonał Polonię Warszawa 71:57.

- Chyba byłyśmy zbyt pewne wygranej w 3. kwarcie. Na boisko weszły zawodniczki z ławki i rywalki zaczęły nieco mocniej przyciskać i dziewczyny chyba się ich przestraszyły. Zastosowałyśmy kilka zagrywek z Ekstraklasy podczas meczu i gra lepiej wyglądała. Mamy jeszcze problemy w obronie, ale myślę, że idzie nam coraz lepiej - mówiła po tym spotkaniu zawodniczka AZS UMCS II - Anna Kasperska.

Kolejny mecz drużyna rezerw AZS UMCS Lublin rozegra już w najbliższą niedzielę o godzinie 17 w hali MOSiR. Ich przeciwniczkami będzie lider I ligi - AZS Uniwersytet Warszawski.

AZS UMCS II - SKK Polonia Warszawa 71:57 (29:17, 14:14, 13:10, 15:16)

AZS: Piędel 10, Dulęba 16, Trzeciak 8, Witkoś 15, Kasperska 13 - Krajewska 7, Smoleń 2, Siudak, Kędzierska

Trener: Daria Cybulak

SKK: Małaszewska 19, Maj 4, Gawryszewska 13, Paczkowska 6, Błajda 3 - Kolasińska 3, Machowicz 4, Cwyl 2, Kolad 3, Zduniak

Trener: Katarzyna Dulnik

Sędziowie: Adam Kołoszewski, Grzegorz Łata