Lublin 700 lat Lublina UMCS
Starcie z liderem

Starcie z liderem

10 punktów – dokładnie tyle dzieli w ligowej tabeli drużynę AZS UMCS II od jutrzejszego rywala. Podopieczne Darii Cybulak staną przed niezwykle trudnym zadaniem. Przyjdzie im się zmierzyć z najlepszym zespołem  I ligi, AZS Uniwersytet Warszawski, który w tym sezonie odniósł tylko jedną porażkę. Będzie to drugi mecz z czterech, które „Akademiczki” zagrają we własnej hali.

Lublinianki miały tylko 3 dni na regenerację. W środę we własnej hali podejmowały sąsiadującą w tabeli drużynę SKK Polonia Warszawa. Pewnie wygrały to starcie 71:57 i przerwały tym samym serię czterech porażek z rzędu. Najlepiej w tym meczu zaprezentowała się Jessica Dulęba, która zdobyła dla swojego zespołu 16 punktów. Dużym wzmocnieniem dla ekipy gospodyń była też grająca w ekstraklasowej „Pszczółce” Grażyna Witkoś, która to spotkanie kończyła ze statystykami na poziomie double-double (15 punktów, 10 zbiórek).

Kolejny rywal AZS UMCS II plasuje się na szczycie ligowej tabeli. Warszawianki w pierwszym starciu pokonały lubelską ekipę wysoko, bo aż 93:50. W całym sezonie przegrały tylko raz z Mon-Polem Płock na wyjeździe (54:58). Warto zaznaczyć też, że rywalki rozegrały jeden mecz więcej niż lublinianki.

Najlepszym strzelcem stołecznego AZS-u jest Monika Radomska ze średnią 16.9 punktu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że opuściła ona aż 5 spotkań. Bardzo groźna jest także skrzydłowa Magdalena Romanek,która może się pochwalić zdobyczami punktowymi na poziomie 13.2 punktu we wszystkich 13 meczach. Jest także najlepszą zbierającą (6.9) i asystującą (3.4) swojej ekipy. Jeśli lublinianki chcą wygrać tę rywalizację, to muszą zatrzymać liderki z Warszawy.

Pojedynek AZS UMCS II – AZS Uniwersytet Warszawski rozpocznie się jutro punktualnie o 17.30. Miejscem starcia będzie lubelska hala MOSiR.

Zapraszamy do kibicowania!

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas