Ostatni mecz w tym roku

Koszykarki AZS UMCS II wracają na ligowe parkiety na ostatni w tym roku mecz. Podopieczne Darii Cybulak po niespełna tygodniowej przerwie zagrają w hali MOSiR z zespołem KKS Olsztyn.

W poprzednim spotkaniu lublinianki uległy zespołowi AZS Uniwersytet Warszawski 58:81. Akademiczki dotrzymywały kroku rywalkom na przestrzeni pierwszych trzech kwart. Przed ostatnią częścią meczu przegrywały tylko 50:54. Decydujące 10 minut to jednak całkowita dominacja warszawianek. Lublinianki spudłowały większość swoich rzutów i bardzo często faulowały rywalki. Te zdobywały łatwe punkty z linii rzutów wolnych i powiększyły ostatecznie swoją przewagę do 23 „oczek”. Była to 10. porażka rezerw AZS-u w sezonie. Najlepiej w ekipie z Lublina zaprezentowała się Grażyna Witkoś. Środkowa zaliczyła double-double z dorobkiem 14 punktów i 12 zbiórek.

- Zespół UW był zdecydowanie do ogrania. Przegrałyśmy mecz na zbiórkach, a boli to tym bardziej, że nie byłyśmy zespołem niższym od rywalek. Błędy w kryciu - to podstawowy element do poprawy. A także brak obrony jeden na jeden, nasz przeciwnik miał dziś za dużo szans wejścia właśnie w grę jeden na jeden. Poza tym atak pójdzie, jeśli będziemy grać agresywnie w obronie – stwierdziła po meczu opiekun AZS UMCS II Lublin Daria Cybulak.

KKS Olsztyn zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli z pięcioma zwycięstwami na koncie. Warto dodać, że olsztynianki rozegrały jedno spotkanie więcej od UMCS-u. W swoim ostatnim meczu KKS przegrał nieznacznie na wyjeździe z SKK Polonia Warszawa 62:67. W 5. kolejce I ligi lublinianki przegrały wysoko z sobotnimi rywalkami 91:60.

W zespole z Olsztyna gra czwarta najlepsza punktująca ligi Joanna Markiewicz, która średnio zdobywa 16 punktów na mecz. 23-letnia skrzydłowa jest także najlepszą podającą (3.4) i przechwytującą (3.8) zespołu. Markiewicz nie zagrała jednak w aż sześciu spotkaniach w tym sezonie. Niezwykle groźna na atakowanej tablicy będzie także Aneta Burandt. Zawodniczka z pozycji numer 4. i 5. notuje zdobycze punktowe na poziomie 13.4 przy wysokiej skuteczności z gry (57.1%). 20-latka jest również najlepszą zbierającą KKS-u (8.5).

Spotkanie AZS UMCS II kontra KKS Olsztyn rozpocznie się już w sobotę o godzinie 15. Miejscem starcia będzie hala przy al. Zygmuntowskich.