Lublin 700 lat Lublina UMCS
Chelsea Poppens kontuzjowana!

Chelsea Poppens kontuzjowana!

Chelsea Poppens kontuzjowana. Amerykańska środkowa nie zagra do końca obecnego sezonu.

Poppens odnowił się uraz kolana. Ze względu na problemy z chrząstka nie będzie mogła pomóc zespołowi w ani jednym meczu. Co więcej, 23-latka wróciła do Stanów Zjednoczonych, aby przeprowadzić artroskopię kontuzjowanego kolana.

- Możemy mówić o sporym pechu. Chelsea od początku sezonu miała problemy z tym kolanem, dlatego w tygodniu zawsze dostawała jeden dzień odpoczynku. Teraz będziemy szukać dla niej zastępstwa – mówił trener Pszczółki AZS UMCS – Krzysztof Szewczyk.

Kontrakt Amerykanki nie był gwarantowany. Oznacza to, że wraz z odnowieniem się kontuzji został on automatycznie rozwiązany. Klub ma 3 tygodnie na znalezienie nowej zawodniczki. W najbliższym wyjazdowym spotkaniu z Energą Toruń (20 grudnia) na pewno jeszcze jej nie zobaczymy.

Nie jest to pierwsza Koszykarka Pszczółki AZS UMCS, która musiała opuścić zespół ze względu na uraz. W połowie listopada do USA wróciła także Dara Taylor, która podczas meczu z Wisłą Can-Pack Kraków złamała nogę. Na jej miejsce sprowadzono 25-letnią Angel Robinson, która podpisała umowę do końca tego roku. Z klubem pozostanie do czasu powrotu do formy Dary Taylor.

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas