Porażka na zakończenie roku

Porażką zakończyło się ostatnie w tym roku spotkanie koszykarek AZS UMCS II Lublin. Akademiczki nie sprostały VBW Gdynia i przegrały wysoko 48:92. Dla gospodyń była to jedenasta porażka w tym sezonie. Tym razem w drużynie rezerw zabrakło zawodniczek z ekstraklasy.

Mecz od początku nie ułożył się po myśli lublinianek. Wmiarę wyrównana walka toczyła się do szóstej minuty, później na prowadzenie wyszły gdynianki i dzięki skutecznym rzutom powiększały swoją przewagę, która pod koniec tej części spotkania wynosiła już 23 punkty (11:34).

Druga kwarta niewiele różniła się od poprzedniej. Na parkiecie wciąż dominowały przyjezdne. Gospodynie popełniały proste błędy i nie radziły sobie z agresywną obroną rywalek. Dla gdynianek punktowały Agata StępieńKarolina Hogendorf oraz bezbłędna pod koszem Dominika Duraj. Po dwóch kwartach AZS UMCS przegrywał 24:56.

Dwie ostatnie części gry także przebiegały pod dyktando drużyny gości. Akademiczki podawały piłkę wprost w ręce rywalek i były zmuszone do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Gdynianki natomiast grały swobodnie i pozwalały sobie na ryzykowne zagrania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną VBW Gdynia 92:48.

-Ten mecz pokazał nam na jakim jesteśmy miejscu grając bez wzmocnień. VBW był dzisiaj o klasę lepszym zespołem- podsumowała opiekunka gospodyń Daria Cybulak.

Kolejny mecz rezerwy AZSu rozegrają 3 stycznia. Zmierzą się wtedy z Mon-Polem Płock.

AZS UMCS II Lublin – VBW Gdynia 48:92 (11:34, 13:22, 11:19, 13:17)

AZS: Kędzierska – 11, Buksińska – 14, Kasperska – 5, Krajewska – 12, Smoleń – 6, Grygiel, Poleszak, Siudak, Słoboda oraz Cybulak

VBW: Podgórna – 7, Grabowska – 4, Witkowska – 5, Stępień – 20, Hogendorf – 24, Lelek – 4, Korczak-Komorowska – 2, Duraj – 18, Marcinkowska – 8 oraz Maryniewska