Lublin 700 lat Lublina UMCS
Po noworoczne zwycięstwo

Po noworoczne zwycięstwo

Po świątecznej przerwie do gry wracają koszykarki Pszczółka AZS UMCS. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka w najbliższym spotkaniu zmierzą się z Artego Bydgoszcz. Ekipą, z którą w pierwszej rundzie, przegrały wysoko, bo aż 41:91.

Przed zakończeniem roku „Pszczółki” zajmowały 10. lokatę w tabeli Tauron Basket Ligi Kobiet. Na 11 rozegranych meczów wygrały 4. Warto zaznaczyć, że lublinianki mają jeden zaległy pojedynek. Starcie z Basketem Konin zostało przełożone na styczeń.

Kolejny rywal AZS-u plasuje się wyżej w zestawieniu. W meczu 2. kolejki bydgoszczanki zatrzymały 2 punkty we własnej hali. „Pszczółki” przegrały głównie przez bardzo niską skuteczność rzutową (niespełna 30%). Przegrały także walkę na tablicach (30:37) i miały trzy razy mniej asyst od rywalek (7). Najbardziej we znaki lubliniankom dała się trzecia najlepsza zbierająca ligi Amerykanka Chineze Nwogbo i jej rodaczka z polskim paszportem, liderka drużyny w zdobyczach punktowych, Julie McBride. Pierwsza z nich zdobyła 18 punktów, a druga 16. Nwagbo dołożyła do tego jeszcze 13 zbiórek, a McBride 6 asyst. Zatrzymanie tych dwóch zawodniczek będzie kluczem do zwycięstwa. Nie one jedyne będą jednak stanowić zagrożenie. Na pewno niebezpieczne będą także druga najlepsza zbierająca ligi (11 na mecz) Amisha Carter i czwarta „strzelba” zespołu Darxia Morris.

Po stronie „Pszczółek” optymizmem napawa pozyskanie nowej zawodniczki do składu w miejsce kontuzjowanej Chelsea Poppens. Mowa tu o Asya Bussie. Amerykanka trafiła do Lublina prosto po West Virginia University. Z drużyną jest już od piątku.

- Asya to klasowa zawodniczka. Co prawda, ostatnio przez jakiś czas nie grała i ma pewne zaległości, ale na pewno będzie dla nas dużym wzmocnieniem – zapewnia trener Pszczółka AZS UMCS – Krzysztof Szewczyk.

Do zdrowia wróciła także Dara Taylor. Amerykanka 8 listopada w meczu z Wisłą Can-Pack Kraków odniosła poważną kontuzję. Jak zapewnia jednak trener Szewczyk, jest już gotowa do gry. Dobra wiadomość jest także taka, że żadna z zawodniczek nie narzeka na urazy. Wszystkie są gotowe w 100% do starcia z Bydgoszczą.

Początek meczu Pszczółka AZS UMCS – Artego Bydgoszcz zaplanowano na najbliższą środę. Miejscem starcia będzie tradycyjnie lubelska hala MOSiR. Start o godzinie 18.

Zapraszamy do kibicowania!

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas