Lublin 700 lat Lublina UMCS
Walka o zwycięstwo

Walka o zwycięstwo

Pierwszy mecz noworoczny mają już za sobą. Po zaledwie 2 dniach odpoczynku, na parkiet powracają zawodniczki AZS UMCS II. Podopieczne Darii Cybulak zagrają z zespołem SMS PZKosz Łomianki.

W swoim ostatnim spotkaniu lublinianki musiały uznać wyższość Mon-Polu Płock w wyjazdowym meczu i przegrały 56:69. Bardzo dobrze zaprezentowała się Jessica Dulęba, która zdobyła 31 punktów i zebrała 7 piłek z tablic. Do gry po kontuzji wróciła także Dominika Poleszak, która na pewno będzie istotnym wzmocnieniem dla zespołu.

- Ten mecz był do wygrania. Na pewno był dla nas ciężki, bo grałyśmy bez wzmocnień, ale dawałyśmy sobie radę prawie przez cały mecz. Zabrakło moim zdaniem celności w naszych rzutach. Powinnyśmy też ciężej pracować w obronie. O ile w pierwszej połowie fajnie to funkcjonowało, o tyle w drugiej już nie - tłumaczyła rozgrywająca AZS UMCS II - Kaja Grygiel.

W pierwszej rundzie zmagań w I lidze, ekipa z Łomianek na własnym parkiecie pokonała lublinianki 94:44. SMS od początku narzucił swój rytm gry i ani na chwilę nie stracił kontroli nad przebiegiem spotkania. Najwięcej problemów AZS-owi sprawiły Karolina Poboży (24 punkty i 7 zbiórek), Amalia Rembiszewska (22 punkty i 13 zbiórek) oraz wchodząca z ławki Patrycja Wołosiuk (16 punktów i 7 zbiórek). Niezwykle groźna będzie również liderka drużyny w zdobyczach punktowych Sylwia Bujniak.

Koszykarki z Łomianek są w dobrej dyspozycji w tym sezonie. Zajmują 2. miejsce w lidze, tylko za AZS Uniwersytetem Warszawskim. Wygrały 11 spotkań na 16 rozegranych. W ostatnim starciu rozbiły SKK Polonia Warszawa 83:36.

Zespół SMS PZKosz Łomianki jest ekipą, która zdobywa średnio najwięcej punktów w każdym spotkaniu w I lidze (72). Na drugim biegunie są lublinianki (58.5). Kluczem do zwycięstwa będzie na pewno twarda walka na tablicach. W poprzednim starciu tych drużyn SMS miał ich aż 62, przy 28 AZS-u. Przeciwniczki grały też lepiej piłką i miały 29 asyst, przy 10 lublinianek. Ważne będzie także poprawienie skuteczności w rzutach z gry i egzekwowanie pewnych pozycji.

Początek spotkania AZS UMCS II – SMS PZKosz Łomianki zaplanowano jutro na godzinę 20:30, zaraz po starciu Pszczółka AZS UMCS – Artego Bydgoszcz. Miejscem pojedynku będzie tradycyjnie hala MOSiR.

Zapraszamy do kibicowania!

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas