Wreszcie przyszło przełamanie

Rewanż za wysoką porażkę. Koszykarki rezerw AZS UMCS podejmowały na własnym parkiecie SMS PZKosz Łomianki. Wygrały po dobrej grze 63:53.

W pierwszej rundzie zmagań ekipa z Łomianek w swojej hali pokonała lublinianki 94:44. Teraz w składzie AZS UMCS II zagrały jednak zawodniczki z ekstraklasowej Pszczółki, które dosłownie chwilę wcześniej rywalizowały z Artego Bydgoszcz.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla gospodyń, ponieważ szybko straciły 6 punktów. Jednak po błędach rywalek gospodynie po pierwszej kwarcie schodziły z parkietu przy stanie 11:14. W drugiej odsłonie akademiczki szybko zaczęły odrabiać straty i na 5 minut przed końcem kwarty na tablicy wyników było 17:20. Bardzo dobra gra w obronie sprawiła, że rezerwy AZS UMCS zniwelowały prowadzenie przeciwniczek. Drugie kwarta zakończyła się wynikiem 26:25 dla gospodyń.

Po przerwie przyjezdne zaczęły gubić się w obronie oraz były wolniejsze od swoich rywalek. Na ostatnie 10 minut zawodniczki schodziły przy stanie 44:34 dla lublinianek. W decydującej odsłonie gospodynie, dzięki solidnej grze w ofensywie, kontrolowały wynik meczu, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 63:53 dla AZS UMCS II. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie z Lublina była Katarzyna Trzeciak, zdobywczyni 17 punktów. Bardzo dobrze zagrała również Jessica Dulęba, która zdobyła 13 punktów i była wiodącą postacią na parkiecie.

- Zawsze jest lekki niedosyt. Mogłyśmy lepiej zagrać w obronie. W pewnym momencie nasza przewaga stopniałą do 6 punktów i obawiałam się, że SMS zacznie grać pod kosz. Ale moje dziewczyny zagrały dzisiaj bardzo agresywnie i w końcu uwierzyły w to, że mogą wygrać z lepszym przeciwnikiem – wyjaśnia po meczu trener AZS UMCS II Daria Cybulak.

- Po pierwszej połowie spotkania zauważyłyśmy, że możemy z nimi wygrać. Zaczęłyśmy grać dobrze w obronie. Zwykle mamy z tym elementem problem, a dzisiaj nam wszystko wychodziło – zauważa zawodniczka AZS-u Jessica Dulęba.

Następne spotkanie AZS UMCS II rozegra 11 stycznia na wyjeździe z Grot Dekorex Pabianice. Będzie to ostatni mecz rundy rewanżowej rozgrywek.

AZS UMCS II - SMS PZKosz Łomianki 63:53 (11:14, 15:11, 18:9, 19:19)

AZS: Piędel 10, Dulęba 13, Trzeciak 17, Witkoś 6, Kasperska 2 - Grygiel 6, Krajewska 5, Kędzierska 4, Smoleń, Siudak, Poleszak, Buksińska

Trener: Daria Cybulak

SMS: Bujniak 8, Sklepowicz 4, Mysińska 2, Gwarda 6, Rembiszewska 7 - Wołosiuk 2, Poboży 16, Stawińska 4, Budkiewicz 4, Makurat

Trener: Roman Skrzecz

Sędziowie: Adam Kołoszewski, Mariusz Godek