Wygrana na inaugurację

Przed rozpoczętym właśnie pierwszoligowym sezonem sztab szkoleniowy drużyny koszykarek AZS UMCS Lublin zapowiadał walkę o awans do Basket Ligi. W spotkaniu inaugurującym tegoroczne rozgrywki lublinianki potwierdziły swoje wysokie aspiracje, pokonując po ciężkim boju ekipę AZS Uniwersytet Warszawski.

Początek spotkania należał do gospodyń. Indywidualne wejścia pod kosz, oraz skuteczne rzuty z dystansu  dały Lubliniankom 4-punktową przewagę po pierwszej kwarcie.

Kolejna odsłona gry to systematyczne budowanie przewagi gospodyń. Gdyby nie chybione rzuty z półdystansu przewaga do przerwy byłaby jeszcze większa, a tak lublinianki kończyły pierwszą połowę meczu prowadząc pięcioma punktami. Przełom w meczu nastąpił na początku trzeciej kwarty. Warszawianki odrobiły stratę zdobywając 14 punktów z rzędu przy zerowej zdobyczy gospodyń. Przyczynę kryzysu w grze swoich zawodniczek Sławomir Depta upatrywał w niewłaściwie funkcjonującej defensywie. - Myślę, że dzisiaj chrakter zaważył na tym, ze wygraliśmy.Dziewczyny w końcówce pokazały, że mozna dogonić zespół, który jest lepiej dysponowany rzutowo.Żle zaczęliśmy mecz, żle zaczęliśmy po wyjściu z szatni i to są dwa momenty, których nie chcę widziec w tym zespole- mówił szkoleniowiec.

Ostatnia kwarta jak się później okazało nie przyniosła rozstrzygnięcia. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis po 60. Dogrywkę lepiej zaczęła drużyna UMCSu, która dzięki agresywnej grze w ofensywie prowadziła już nawet sześcioma punktami. Ostatecznie po niezwykle nerwowej końcówce lubelskie akademiczki wygrały 69-64.

Przed koszykarkami AZSu już za niespełna tydzień ważny mecz wyjazdowy. W Gdańsku ich przeciwnikiem będzie miejscowy GTK.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z inauguracji.

AZS UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Warszawski 69:64 (16:12, 12:11, 13:27, 19:10, dogr. 9:4)

Lublin: Kaczmarska 16 (3x3), Antczak 13, Kotonowicz 12 (2x3), Witkoś 4, Skrzecz 4 oraz Furdak 20 (1x3), Kasperska,