Porażka na wyjeździe z Pabianicami

Koszykarki rezerw pojechały do Pabianic w mocniejszym składzie. Gotowe do gry były zawodniczki z ekstraklasowej Pszczółki – Katarzyna Trzeciak, Grażyna Witkoś i Kinga Piędel.

Dobrze w ten mecz weszły przyjezdne. AZS pe 3 minutach gry wyszedł na prowadzenie 9:2 po skutecznych akcjach Jessici Dulęby i Katarzyny Trzeciak. Gospodynie szybko jednak odpowiedziały dwiema celnymi „trójkami” i rzutem za „dwa” i objęły prowadzenie. Walka była bardzo zacięta. Lublinianki ponownie wypracowały niewielkie prowadzenie, które pod koniec kwarty straciły na rzecz rywalek z Pabianic. Dekorex prowadził 18:16. Kolejna odsłona spotkania również była niezwykle zacięta. Gospodynie cały czas utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Dobrze na parkiecie w zespole Dekorexu prezentowała się skrzydłowa Joanna Rozwandowicz,  która zdobyła w tej odsłonie meczu 8 punktów. W ciągu ostatnich dwóch minut AZS zagrał słabiej w defensywie i pozwolił rywalkom na wypracowanie niewielkiej przewagi po 20 minutach gry – 35:31.

W kolejnej odsłonie Polkowiczanki systematycznie powiększały swoją przewagę. Po 3 minutach gry prowadziły już 44:35. Wtedy lublinianki zabrały się do odrabiania strat. Grażyna Witkoś po swoich udanych akcjach doprowadziła drużynę z Lublina do remisu po 46. Kinga Piędel dorzuciła jeszcze celną „trójkę” i przed decydującą kwartą to AZS prowadził 49:46. W ostatniej części starcia lublinianki zupełnie straciły dobrą skuteczność z poprzednich 30 minut i odpuściły w obronie. Rywalki wykorzystały to do zbudowania wysokiej przewagi 66:53 na 2 minuty przed zakończeniem spotkania. AZS próbował jeszcze odwrócić losy pojedynku na swoją korzyść, ale strata okazała się zbyt duża. AZS UMCS II przegrał w meczu wyjazdowym z Grot Dekorex Pabianice 58:66. W lubelskiej ekipie najlepiej spisała się zdobywczyni 14 punktów – Jessica Dulęba.

Było to ostatnie spotkanie rezerw AZS-u w tym sezonie. Lublinianki zajęły ostatnie miejsce w tabeli I ligi grupy A. Dziewczyny zagrają teraz o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek z pięcioma innymi zespołami z dołu stawki.

Grot Dekorex Pabianice - AZS UMCS II 66:58 (18:16, 17:15, 11:18, 20:9)

AZS: Piędel 11, Dulęba 14, Trzeciak 10, Witkoś 8, Kasperska 6 - Krajewska 5, Poleszak 2, Buksińska 2, Smoleń, Kędzierska, Grygiel

Trener: Daria Cybulak

Dekorex: Bogacka 10, Szymańska 12, Kowalska 14, Jankowska 10, Szałecka - R. Piestrzyńska 4, Paranowska 4, Krakowska 2, Rozwandowicz 10, Włodarek, N. Piestrzyńska

Trener: Sylwia Wlaźlak

Sędziowie: Paweł Berdyczko, Agnieszka Dudek