Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pszczółka ma nową zawodniczkę!

Pszczółka ma nową zawodniczkę!

Pszczółka AZS UMCS ma nową zawodniczkę! Olivia Tomiałowicz mierzy 180 cm wzrostu i gra na pozycji rzucającego obrońcy lub niskiej skrzydłowej. 25-latka jest wychowanką klubu PTS Lider Pruszków. Tomiałowicz ma już doświadczenie ekstraklasowe. Występowała w zespołach Lotosu Gdynia (obecnie Basket Gdynia), Artego Bydgoszcz i Widzew Łódź. W tym sezonie broniła barw MKK Siedlce, gdzie przebywała na parkiecie średnio 18 minut (w 13 spotkaniach) notując prawie 5 punktów i ponad 2 zbiórki na mecz. Swój najlepszy sezon rozegrała w drużynie z Łodzi, gdzie zdobywała ponad 12 punktów (średnio 31 minut w 24 spotkaniach), a do tego ponad 2 zbiórki i 2 asysty. Tomiałowicz ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski juniorek z 2008 roku, dwa złote medale z Mistrzostw Polski juniorek starszych w latach 2009-2010 (w 2010 została wybrana MVP turnieju finałowego) oraz dwa złote medale Mistrzostw Polski w latach 2009-2010 z Lotosem Gdynia. Występowała także w kadrze Polski. W 2006 roku w zespole kadetek zajęła 6. pozycję na Mistrzostwach Europy. Została też najlepszym strzelcem turnieju. Z reprezentacją Polski U-18 wystąpiła na Eurobaskecie, gdzie w 2007 zajęła wraz z koleżankami 4. miejsce, a rok później 8. W 2009 roku zagrała na Mistrzostwach Europy w kategorii U-20 i wywalczyła 5. lokatę.

- Pomimo swojego doświadczenia Olivia ciągle jest młodą zawodniczką. Jest także dobrym strzelcem, co już udowadniała. Liczę przede wszystkim na to, że będzie punktować regularnie, bo tego nam jak na razie brakuje. Na pewno wzmocni też rywalizację pośród zawodniczek obwodowych – wyjaśnia trener Pszczółka AZS UMCS Krzysztof Szewczyk.

- Olivia Tomiałowicz to kolejna Polka w rotacji zespołu, która mam nadzieję, będzie istotnym wsparciem dla drużyny i wzmocni też rywalizację między dziewczynami o miejsce w składzie – przyznaje prezes klubu AZS UMCS Dariusz Gaweł.

„Pszczółki” kolejny mecz rozegrają w najbliższą sobotę. O godzinie 18 w lubelskiej hali MOSiR zmierzą się z Basketem Gdynia. W pierwszym starciu obu zespołów nieznacznie lepsze okazały się lublinianki, które wygrały 75:71.

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas