Pewna wygrana na wyjeździe

Zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Koszykarki Pszczółka AZS UMCS pewnie pokonały Widzew Łódź 72:51. Był to drugi triumf lubelskiej drużyny nad tą ekipą w tym sezonie.

Zdecydowanie lepiej to spotkanie rozpoczęły lublinianki. Dobrze prezentowała się Aldona Morawiec, która zdobyła pierwszych 7 punktów zespołu. Dzięki niej i Angel Robinson podopieczne Krzysztofa Szewczyka szybko osiągnęły dużą przewagę. Rywalki były zupełnie wybite z rytmu w ataku i obronie i nie mogły się przełamać. Po pierwszej kwarcie „Pszczółki” prowadziły już 19:6. Początek kolejnej części spotkania również należał do lublinianek, które kontrolowały przebieg gry. Przeciwniczki rozpoczęły odrabianie strat dopiero w ostatnich 3 minutach meczu. Dla Widzewa trafiały Roksana Schmidt oraz Angela Rodriguez. AZS ciągle jednak miał komfortową przewagę. Na przerwę przyjezdne schodziły prowadząc 37:19.

W trzeciej części spotkania gospodynie zabrały się do odrabiania start. W ciągu pierwszych 3 minut zniwelowały przewagę lublinianek do 11 punktów. Później jednak znowu lepiej zagrały podopieczne Krzysztofa Szewczyka. „Akademiczki” grały twardo w obronie i uniemożliwiały łodziankom konstruowanie akcji w ofensywie. Przed decydującą kwartą Widzew przegrywał już 33:54. Ostatnia odsłona meczu była najbardziej wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt. „Pszczółki” cały czas kontrolowały jednak przebieg spotkania i nie dały sobie odebrać zwycięstwa. Ostatecznie wygrały 72:51. Najlepiej w lubelskim zespole zagrała Angel Robinson, która zdobyła 22 punkty, miała 6 zbiórek i 6 asyst.

- Od samego początku uzyskaliśmy wysokie prowadzenie. Wszystko za sprawą dobrej defensywy. Łodzianki nie mogły sobie poradzić z naszą „strefą”. Dzięki temu mieliśmy okazje do grania z kontry i cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu – wyjaśnia trener Pszczółka AZS UMCS – Krzysztof Szewczyk.

Kolejne spotkanie AZS rozegra w Lublinie. Ich przeciwnikiem będzie lider Tauron Basket Ligi Kobiet – Wisła Can-Pack Kraków. Mecz zaplanowano na 7 lutego na godzinę 18. Miejscem starcia będzie tradycyjnie lubelska hala MOSiR.

Widzew Łódź - Pszczółka AZS UMCS 51:72 (6:19, 13:18, 14:17, 18:18)

Pszczółka: Morawiec 15, Bussie 2, Taylor 10, Robinson 22, Kotnis - Żandarska 9, Bejtić 2, Piędel 2, Tomiałowicz 10, Witkoś

Trener: Krzysztof Szewczyk

Widzew: Schmidt 10, Rodriguez 12, Okoye 5, Boothe 7, Kenig - Bilotserkivska 11, Sosnowska 4, Niedzielska 1, Jagodzińska, Zapart

Trener: Adam Ziemiński

Sędziowie: Marek Maliszewski, Dariusz Lenczowski, Michał Sosin