Dwa punkty więcej na koncie

Pierwsze zwycięstwo w grupie walczącej o utrzymanie. Koszykarki AZS UMCS II wygrały z ŁKS SMS Łódź 61:50.

Pierwsza kwarta była niezwykle zacięta. Oba zespoły nie oddawały pola przeciwnikowi. Po stronie gospodyń dobrze grały Anna Kasperska i Katarzyna Trzeciak. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Po pierwszych 10 minutach tablica pokazywała wynik właśnie remisowy – po 18. Kolejna odsłona meczu należała do lublinianek. Podopieczne Darii Cybulak wykorzystywały swoje akcje w ofensywie i grały solidnie w obronie, przez co rywalki traciły z nimi kontakt. Przed przerwą AZS UMCS II prowadził już 39:28.

W trzeciej partii minimalnie lepsze okazały się gospodynie. AZS popełniał dużo własnych błędów i miał problemy z umieszczaniem piłki w obręczy łodzianek. ŁKS nie grał jednak lepiej. Ich strata przed ostatnią kwartą wynosiła 9 punktów – 39:48. W ostatniej odsłonie to lublinianki pokazały się z lepszej strony. Popełniły co prawda kilka strat, ale trafiły więcej rzutów od rywalek i zagrały solidnie w defensywie. Po 40 minutach to one schodziły z parkietu z podniesionymi głowami. AZS UMCS II wygrał na wyjeździe 61:50. 18 punktów dla lubelskiej ekipy zdobyła Jessica Dulęba.

Kolejny mecz rezerwy AZS-u rozegrają na wyjeździe 8 lutego. Ich przeciwnikiem będzie szósty w tabeli grupy spadkowej MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.

ŁKS SMS Łódź - AZS UMCS II 50:61 (18:18, 10:21, 11:9, 11:13)

AZS: Piędel 10, Dulęba 18, Trzeciak 12, Witkoś 17, Kasperska 2 - Grygiel 2, Krajewska, Smoleń, Poleszak

Trener: Daria Cybulak

ŁKS: Filipczak 1, Łopińska 15, Kowalczyk 11, Olejnik 4, Danych 17 - Kaczmarek 2, Gajos, Wiaderkiewicz

Trener: Michał Snochowski

Sędziowie: Szymon Giza, Mariusz Krzewiński