Zwycięstwo po zaciętym spotkaniu

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły koszykarki AZS UMCS II. Podopieczne Darii Cybulak po zeszłotygodniowej wygranej z ŁKS SMS Łódź tym razem pokonały MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 68:63.

Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęły koszykarki AZS-u. Na start zaliczyły serię 10:0 dzięki dobrej grze w ofensywie. W całej pierwszej kwarcie rywalki zdołały rzucić jedynie 6 punków. Przyjezdne natomiast utrzymały 10-punktową przewagę na zakończenie tej części meczu i wygrywały 16:6. Kolejna odsłona wyglądała już zupełnie inaczej. Jeleniogórzanki poprawiły swoją grę po obu stronach parkietu. Co prawda, początek partii był wyrównany, później jednak gospodynie, za sprawą Agaty Krygowskiej i Agnieszki Misiak, które zdobyły w sumie 11 punktów, wyszły  na prowadzenie 30:28 na zakończenie tej kwarty.

Po przerwie oba zespoły ani na chwile nie spuściły z tonu. Zarówno AZS, jak i MKS punktowały, ale to gospodynie częściej trafiały. Lublinianki miały na swoim koncie więcej nieskutecznych akcji, przez co strata do przeciwniczek powiększyła się do 6 punktów – 42:48. Ostatnia kwarta należała jednak do AZS UMCS II. Podopieczne Darii Cybulak, głównie dzięki solidnej dyspozycji rzutowe Katarzyny Trzeciak, Katarzyny Krajewskiej i Jessici Dulęby, wyszły na prowadzenie 64:63 na 43 sekundy przed zakończeniem spotkania. Później punktowały już tylko lublinianki i dowiozły zwycięstwo do końca. AZS UMCS II wygrał swoje drugie spotkanie w grupie walczącej o utrzymanie 68:63. Bardzo dobrze w lubelskiej drużynie zaprezentowała się Jessica Dulęba, która zagrała pełne 40 minut w tym spotkaniu. Zakończyła mecz z imponującym double-double – 16 punktów i 17 zbiórek.

Po czterech wyjazdowych spotkaniach AZS UMCS II wraca do Lublina. O kolejne zwycięstwo „Akademiczki” powalczą z ekipą Lider Swarzędz. Mecz wyznaczono na niedzielę o godzinie 17:30 w hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - AZS UMCS II Lublin 63:68 (6:16, 24:12, 18:14, 15:26)

AZS: Piędel 5, Dulęba 16, Trzeciak 16, Witkoś 12, Kasperska 8 - Grygiel 3, Krajewska 4, Poleszak 4

Trener: Daria Cybulak

MKS: Myślak 9, Krygowska 21, Misiek 9, Stasiuk 20, Pawlukiewicz 1 - Smajda-Młodnicka 3, Paradowska

Trener: Dariusz Tomasik

Sędziowie: Rafał Szwej, Janusz Baranowski