Lublin 700 lat Lublina UMCS
Szansa na przedłużenie dobrej serii

Szansa na przedłużenie dobrej serii

Koszykarki rezerw AZS UMCS na najbliższe spotkanie wracają do Lublina. Podopieczne Darii Cybulak po czterech meczach wyjazdowych zagrają w niedzielę w hali MOSiR z zespołem Lider Swarzędz.

Po serii meczów na obcych parkietach, lublinianki zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli grupy D, walczącej o utrzymanie. W pierwszym z nich przegrały z Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 68:76, a w drugim z drużyną TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 64:71. Ostatnio AZS jest jednak na fali wznoszącej – wygrał dwie potyczki z rzędu. Najpierw z ŁKS SMS Łódź 61:50, a następnie z ekipą MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 68:63.

- Jestem zadowolona z tego, że udało nam się wygrać dwa ostatnie spotkania. Dało nam to awans o jedno miejsce w tabeli – podkreśla trener AZS UMCS II Daria Cybulak.

W niedzielę lubliniankom przyjdzie się zmierzyć z Liderem Swarzędz. Zespół, który w rundzie zasadniczej zajął 8. lokatę w grupie B I ligi, obecnie plasuje się na 4. pozycji w grupie walczącej o utrzymanie. Na cztery rozegrane mecze drużyna prowadzona przez Annę Talarczyk przegrała tylko jedno spotkanie z Mon-Polem Płock 43:62.

- Lider jest naprawdę mocną drużyną. Będziemy musiały radzić sobie w osłabieniu bez Kingi PiędelKasi Trzeciak. Będziemy się jednak oczywiście bić o zwycięstwo w niedzielę – mówi Daria Cybulak.

Szansę na podtrzymanie dobrej passy lublinianki dostaną już w niedzielę. Pojedynek z Liderem Swarzędz rozpocznie się o godzinie 17:30, a miejscem starcia będzie tradycyjnie lubelska hala MOSiR im. Zdzisława Niedzieli.

Krzysiek Kurasiewicz

Wspierają Nas