MKS AZS UMCS wygrywa z Samborem Tczew

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin w meczu na szczycie pierwszej ligi pokonały lidera tabeli-Sambor Tczew 25:24. Drużynę gospodyń w tym spotkaniu wzmocniły 4 zawodniczki MKSu Lublin: Honorata Syncerz, Alesia Mihdaliova, Katarzyna Wojdat oraz bramkarka Aleksandra Baranowska.

Zgodnie z przewidywaniami niedzielne spotkanie było bardzo wyrównane i żadna z ekip nie mogła uzyskać przewagi większej niż 2 bramki. W 15 minucie po skutecznej kontrze Iwony Kot było 6:6. Bardzo dobrze w lubelskiej bramce spisywała się Aleksandra Baranowska. Do przerwy zawodniczki z Lublina wygrywały 12:9

Po zmianie stron lepsza grę pokazały przyjezdne, które zdołały rzucić 2 bramki z rzędu i zmniejszyć przewagę MkS-u.

W 37 min po kolejnej bramce Syncerz było 15:11. Niestety gospodynie zaczęły popełniać błędy w ataku, co skrupulatnie wykorzystał Sambor. Po kontrze Magdaleny Krajewskiej akademiczki wygrywały już tylko 15:14. Na 36 sekund przed końcową syreną o czas poprosił duet trenerski Marzec-Puchacz. Po krótkiej przerwie lublinianki zgubiły piłkę i w odpowiedzi trafiła Magdalena Stanulewicz. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń. Zwycięską 25 bramkę zdobyła Agnieszka Blaszka.

W nadchodzący weekend szczypiornistki MKS AZS czeka spotkanie wyjazdowe. Ich rywalem będzie UKS PCM Kościerzyna.