Pogrom w Lublinie. Trzeci mecz, trzecia wygrana!

Koszykarki AZS UMCS Lublin były bezlitosne dla Akademiczek z Gdańska. W środę, podopieczne Sławomira Depty rozgromiy przed własną publicznością AZS Uniwersytet Gdański 78:55 odnosząc trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Mecz od początku układał się po myśli naszych koszykarek i nikt nie dopuszczał myśli, że dwa punkty pojadą na Wybrzeże. Lublinianki brawurowo przeprowadzały kolejne akcje i już po 5 minutach prowadziły aż 17:0. Nasze koszykarki miały znakomitą skuteczność z gry, wynoszącą prawie 80%.

Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 46:18. Po przerwie trener Sławomir Depta dał szansę gry wszystkim zawodniczkom.

Na szczególną pochwałę zasługują Lucyna Kotonowicz oraz Grażyna Witkoś, które swoją grą porywały lubelskich kibiców.

Teraz nasze koszykarki czeka wyjazd do Bydgoszczy, gdzie w najbliższą sobotę zagrają z miejscowym Baton Basket 25.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze środowego meczu.

AZS UMCS Lublin – AZS Uniwersytet Gdański 78:55 (27:9, 19:9, 23:18, 9:19)

AZS UMCS: Witkoś 21, Kotonowicz 16 (1x3), Kaczmarska 9, Skrzecz 2, Antczak oraz Furdak 8, Kasperska 8,